16.08.2018

Podbeskidzie vs. Stal Mielec: historia spotkań

Od dwóch sezonów, gdy Podbeskidzie mierzy się ze Stalą Mielec, wygrywają goście.Pierwszy mecz Górali ze Stalą Mielec miał niezwykłą oprawę jak na spotkanie ligowe - towarzyszyło mu otwarcie Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej i szereg imprez dodatkowych. Zabawę popsuli wówczas goście, którzy pokonali Podbeskidzie 1:0 po bramce Kamila Radulja z rzutu karnego.W rewanżu Górale w identycznym stosunku zwyciężyli z Stalą  - jedyną bramkę zdobył wówczas Łukasz Hanzel.Wiele więcej emocji w starciach pomiędzy Podbeskidziem a Stalą przyniosły ubiegłoroczne rozgrywki. W rundzie jesiennej w Bielsku-Białej znów górą była Stal, ale do ostatnich minut ważyły się losy tego spotkania.  Do przerwy goście prowadzili już 2:0 po jednej bramce samobójczej i jednym trafieniu Mateusza Cholewiaka. Drugą połowę Podbeskidzie zagrało z ogromną determinacja i dążyło do wyrównania. Bramkę kontaktową w 53 minucie zdobył Paweł Tomczyk, a w 83 minucie wyrównał Valerijs Sabala. Goście zagrali jednak do samego końca - tuż przed końcowym gwizdkiem Rafała Leszczyńskiego ponownie pokonał Cholewiak i Stal zwyciężyła 3:2.Tradycja gościnności obowiązywała również w ostatnim z pojedynków pomiędzy tymi klubami. Na zakończenie sezonu 2017/18 Podbeskidzie rozgromiło Stal na stadionie przy ul. Solskiego 1 aż 4:0. Bramki na zmianę zdobywali Paweł Moskwik i Paweł Tomczyk dzieląc się całym łupem strzeleckim z tego spotkania. Bilans spotkań:4 mecze2 zwycięstwa Stali Mielec2 zwycięstwa PodbeskidziaBramki: 7:4 dla TSPSkrót ostatniego meczu Stal - Podbeskidzie (3.06.18 r.)

26.04.2024, godz: 20:30