Podsumowanie rundy - napastnicy

Ostatni odcinek naszych podsumowań. Tym razem pod lupę wzięliśmy Pawła Tomczyka i Valerijsa Sabalę.

Paweł Tomczyk

Zaczynamy od najlepszego strzelca TSP minionej rundy. Paweł mimo zaledwie 19 lat jest blisko czołówki ligowych strzelców, a co więcej drugie pół roku było dla niego udane jeszcze z jednego powodu. Nasz zawodnik bardzo dobrze prezentował się zdobywając gole także w młodzieżowej reprezentacji Polski prowadzonej przez byłego szkoleniowca Górali Czesława Michniewicza, będąc tam najmłodszym piłkarzem.
Debiutanckie trafienie dla TSP zdobył w meczu Pucharu Polski ze Świtem w Nowym Dworze Mazowieckim po niecałej minucie od pojawienia się na murawie. Prawdziwe wejście smoka. Od tego czasu systematycznie piął się w klasyfikacji strzelców TSP.

 

Mecze (liga + puchar:): 19 + 3

Minuty: 1444

Gole: 7

Żółte kartki: 1

- - -

Valerijs Sabala

Łotysz dołączył do Podbeskidzia już w trakcie sezonu, a w swoim debiucie strzelił bramkę. Było to w tym samym spotkaniu, w którym premierowego gola zdobył Tomczyk i to właśnie trafienia tych panów (oraz Adriana Rakowskiego) dały wówczas Góralom awans do kolejnej fazy Pucharu Polski. Łącznie na swym konice Sabala zgromadził 5 goli dla TSP, a większość z nich padła w drugich połowach meczów. 23-latek jest też także etatowym reprezentantem swojego kraju. Powoływany na wszystkie zgrupowania, zwykle wychodził w pierwszej jedenastce i parę razy zdarzyło mu się trafić do siatki. W końcówce jesieni wywalczył sobie podstawowy skład, a w dwóch ostatnich spotkaniach pokazał, że nie był to przypadek, dwa razy wpisując się na listę strzelców.

Mecze (liga + puchar:): 15 + 2

Minuty: 752

Gole: 5

Żółte kartki: 4

MENU