Podsumowanie 11 kolejki Nice 1 Ligi

Czas najwyższy na kolejny pierwszoligowy raport! Wynik TSP wszyscy świetnie znamy, sprawdźmy więc jak w miniony weekend radziło sobie szesnastu pozostałych rywali Górali. 

Piątek 

Kolejkę rozpoczęło starcie w Chorzowie. Ruch podjął Miedź Legnica, która chciała jak najszybciej zrehabilitować się za porażkę u siebie z Podbeskidziem, jednak i tym razem z boiska schodziła pokonana. Chorzowianie w poprzedniej kolejce wreszcie wyskoczyli ponad kreskę i jak się okazało to może być spory impuls dla piłkarzy Niebieskich. Po zwycięstwie w Siedlcach niedawnemu ekstraklasowiczowi rady nie dała także Miedź. Jedna bramka wystarczyła i drugi raz w tym sezonie trzy punkty zostały przy Cichej

Ruch Chorzów -Miedź Legnica 1:0

Bramka: Maciej Urbańczyk 54 (k)

 - - - 

Sobota 

Zwycięzca zeszłorocznych rozgrywek II Ligi idzie jak burza. Wygrana Rakowa w Olsztynie była już czwartą z rzędu (łącznie mają 5 na swoim koncie). Okazałe 3:1 było jeszcze ważne z jednego powodu - to pierwsza w tym sezonie porażka Stomilu na własnym terenie, a co więcej olsztynianie w bieżących rozgrywkach w roli gospodarza nie stracili do tej pory choćby punktu! Raków w tabeli plasuje się tuż obok TSP zz identycznym dorobkiem 17 punktów. 

Stomil Olsztyn - Raków Częstochowa 1:3

Bramki: Grzegorz Lech 44 (k) - Karol Mondek 4, Krystian Wójcik 16, Adam Czerkas 77

- - - 

Po serii niepowodzeń wreszcie trzy punkty do swojego dorobku dopisali gracze GKS-u Katowice. Wygrana w Bytowie pozwoliła im wydostać się ze strefy spadkowej, jednak wszyscy w Katowicach liczą na dużo, dużo więcej. GKS to najbliższy rywal TSP (spotkanie z Rakowem z najbliższej soboty zostało przełożone). 

Drutex-Bytovia Bytów - GKS Katowice 1:2

Bramki: Michał Jakóbowski 74 - Adrian Błąd 45, Wojciech Kędziora 85

- - - 

Remis Stali był dla tego zespołu drugą stratą punktów z rzędu, jednak wciąż utrzymuje się ona w czołówce. Z remisu zadowoleni na pewno nie byli także w Sosnowcu. Zagłębie, klub ze sporymi aspiracjami tkwi na ten moment w strefie spadkowej Nice 1 Ligi.

Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec 1:1

Bramki: Maksymilian Banaszewski 83 - Rafał Grodzicki 30 (s)

- - - 

W Opolu z pozycji lidera zaplecza Ekstraklasy długo się nie cieszyli. Przegrana w meczu na szczycie w Głogowie ze świetnie spisującym się w tym sezonie Chrobrym zepchnęła Odrę na trzecie miejsce. Chrobry awansował na drugą lokatę. 

Chrobry Głogów - Odra Opole 2:0

Bramka: Mateusz Machaj 42 (k), Damian Kowalczyk 90

- - - 

W Tychach pierwszą porażkę na własnym terenie zaliczył GKS. W samej końcówce meczu Pogoń Siedlce wyszarpała zwycięstwo po karnym skutecznie wyegzekwowanym przez Mateusza Żytko. Dzięki temu obydwa zespoły zrównały się punktami w tabeli - mają po 14 oczek. 

GKS Tychy - Pogoń Siedlce 2:3

Bramki: Kamil Zapolnik 70 (k), 74 - Grzegorz Tomasiewicz 41 (k), Dariusz Zjawiński 61, Mateusz Żytko 87 (k)

- - - 

Niedziela

Na fotel lidera wróciła Chojniczanka. Piłkarze z Chojnic tym razem zainkasowali pełną  pulę (po raz siódmy w tym sezonie - to najlepszy wynik w lidze) w meczu w Suwałkach, przez co Wigry zepchnięte zostały do strefy spadkowej. 

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 0:2

Bramki: Tomasz Mikołajczak 38, Krzysztof Danielewicz 89

- - - 

Po trzech meczach bez wygranej wreszcie zwyciężyła Olimpia. Na własnym terenie pokonała spadkowicza z Ekstraklasy - Górnik Łęczna i zrównała się punktami z Rakowem i TSP. Piłkarze z Lubelszczyzny zaliczyli piąta porażkę w tym sezonie, dla Olimpi była to piąta wygrana. 

Olimpia Grudziądz - Górnik Łęczna 1:0

Bramka: Mateusz Klichowicz 51

MENU