10.10.2016

Podsumowanie 12 kolejki

Jak toczyły się losy spotkań w ramach 12 serii pierwszoligowych gier? Zapraszamy na cotygodniowy raport! PiątekZnicz Pruszków - GKS Tychy 2:0 (0:0)Bramki: Patryk Kubicki 54, Grzegorz Janiszewski 60Znicz w czterech ostatnich spotkaniach zaliczył 7 punktów, co przy całości dorobku zespołu z Pruszkowa jest liczbą zaskakującą - łącznie drużyna, którą przed tą kolejką objął były trener Górali Dariusz Kubicki zgromadziła na swym koncie 9 ligowych oczek. Mimo to Znicz wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. GKS jest 13. - - - SobotaZagłebie Sosnowiec - Drutex-Bytovia Bytów 3:3 (3:2)Bramki: Dawid Ryndak 33, Martin Pribula 41, Martin Cseh 43 (s) - Mateusz Klichowicz 2, Krzysztof Bąk 26, Alen Ploj 77Zagłębie ostatnimi czasy przyzwyczaiło, że w spotkaniach z udziałem tej drużyny pada ogrom bramek (w ostatnich 6 spotkaniach padły aż 34 bramki!). Nie inaczej było i tym razem. Zespół z Sosnowca już po 26 minutach przegrywał 2:0, jednak jeszcze przed przerwą zdołał wyjść na prowadzenie. Trzech punktów gospodarzom jednak nie udało się wywalczyć, gdyż na niecały kwadrans przed końcem Drutex-Bytovia wyrównała za sprawą Alena Ploja.- - - Chrobry Głogów - MKS Kluczbork 3:0 (2:0)Bramki: Łukasz Szczepaniak 19, Bartosz Machaj 34, Paweł Wojciechowski 68Chrobry bez większych problemów pokonał gości z Kluczborka, którzy w trzech ostatnich meczach zgromadzili jeden punkt. Chrobry w 8 ostatnich spotkaniach zgromadził 14 ligowych oczek, co na ten moment daje im 11 miejsce. MKS jest przedostatni. - - - Chojniczanka Chojnice - Górnik Zabrze 1:1 (0:1)Bramki: Irakli Meschia 76 - Erik Grendel 23Chojniczanka w przypadku zwycięstwa zrównałaby się punktami z liderem z Sosnowca, jednak goście z Zabrza nie mieli zamiaru ułatwiać im tego zadania. Ostatecznie obydwa zespoły podzieliły się punktami, przez co zespół z Chojnic plasuje się na 3 lokacie. - - - Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 0:0W 12 kolejce tylko w Olsztynie kibice nie zobaczyli bramek. Sandecja, zespół z czołówki w trzech ostatnich spotkaniach zdobył tylko 2 punkty i w Nowym Sączu powoli mówi się o małym dołku. Sandecja wciąż jednak nie traci kontaktu z czołówką. - - - TS Podbeskidzie - Stal Mielec 0:1Bramka: Kamil Radulj 77 (k)- - - Wisła Puławy - Miedź Legnica 1:5 (0:4)Bramki: Konrad Nowak 82 - Petteri Forsell 11, 37, 56 (k), Mateusz Pielach 20 (s), Grzegorz Bartczak 29Kanonada w Puławach. Już w pierwszej połowie Miedź zdeklasowała gospodarzy, aż czterokrotnie pakując piłkę do ich bramki. Po przerwie obydwa zespoły dołożyły jeszcze po jednym golu. Miedź dzięki temu trafieniu awansowała na 7 miejsce w tabeli. - - - NiedzielaGKS Katowice - Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)Bramka: Paweł Mandrysz 5512 seria gier zakończyła się w Katowicach, gdzie gospodarze pokonali Pogoń Siedlce po bramce Pawła Mandrysza. Dzięki temu zwycięstwu GKS wskoczył tuż za plecy lidera z Sosnowca, do którego traci aktualnie jeden punkt.