14.11.2016

Podsumowanie 17 kolejki

W ostatniej kolejce pierwszej rundy terminowo rozegranych zostało tylko sześć spotkań. Reszta została przełożona z powodów meczów młodzieżowych reprezentacji. W najbliższy weekend pierwsze mecze rewanżowe, a my sprawdźmy jeszcze co działo się na boiskach I Ligi w 17 kolejce. SobotaSandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica 1:0 (1:0)Bramka: Maciej Małkowski 39 (k)Sandecja trzeci raz z rzędu zachowała czyste konto, z tą jednak różnicą że po dwóch bezbramkowych remisach zdołała wygrać. Gospodarze okazali się lepsi od Miedzi Legnica w... rzutach karnych. Trzy oczka po trafieniu z jedenastu metrach zapewnił swojemu zespołowi Maciej Małkowski. Dla gości rzutu karnego w 69 minucie nie zdołał wykorzystać były reprezentant Polski Łukasz Garguła. - - - Chrobry Głogów - Chojniczanka Chojnice 1:3 (0:2)Bramki: Łukasz Szczepaniak 63 - Andrzej Rybski 2, 20, Rafał Grzelak 90Dzięki zwycięstwu w Głogowie i porażce GKS-u Katowice Chojniczanka wskoczyła na czoło I Ligi. Niemal przez całe spotkanie goście kontrolowali grę, a to w głównej mierze dzięki szybko strzelonej bramce autorstwa Andrzeja Rybskiego, który trafił już w 2 minucie. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie w 20 minucie, a gospodarze kontakt złapali dopiero w drugiej połowie. Na więcej niż gol Łukasza Szczepaniaka stać ich jednak tego dnia nie było, a strzelanie w Głogowie w 90 minucie zakończył wprowadzony w drugiej połowie Rafał Grzelak ustalając wynik na 1:3. - - - Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 2:1 (2:1)Bramki: Rafał Augustyniak 3, Damian Kądzior 25 (k) - Grzegorz Lech 35 (k)Fatalną serię meczów bez zwycięstwa zakończyli piłkarze Wigier Suwałki. Po 10 z rzędu spotkaniach, w których nie zdołali zgarnąć trzech oczek wreszcie pozostawili rywali w pokonanym polu. Piłkarze z Podlasia ograli 2:1 Stomil Olsztyn prowadząc po 25 minutach 2:0 po trafieniach Rafała Augustyniaka i Damiana Kędziora. Jedynego gola dla gości zdobył w 35 minucie Grzegorz Lech. - - - Drutex-Bytovia Bytów - GKS Katowice 1:0 Bramki: Jakub Bąk 11GKS zaliczył trzecią porażkę w tym sezonie i póki co pożegnał się z pierwszym miejscem w tabeli. Katowiczanie są jednak wciąż zespołem z najlepszą defensywą na zapleczu Ekstraklasy z zaledwie 9 straconymi bramkami. Jedną z nich w sobotę zdobył Jakub Bąk z Drutexu-Bytovii, co zapewniło jego drużynie trzy punkty. - - - NiedzielaGórnik Zabrze - Wisła Puławy 4:0Bramki: Szymon Matuszek 37, David Ledecký 45, Łukasz Wolsztyński 47, Igor Angulo 64Zabrzanie bardzo pewnie i wysoko pokonali Wisłę Puławy utrzymując świetną formę strzelecką. Zwycięstwo dało Górnikowi awans na 5 pozycję w lidze.- - - MKS Kluczborks - TS Podbeskidzie - więcej TUTAJ