Podsumowanie sezonu - pomocnicy

Czas na kolejną dawkę statystyk. W kolejnym odcinku krótkich podsumowań minionego sezonu pod lupę wzięliśmy drugą linię Górali. 

Tomasz Podgórski 

Najskuteczniejszy z pomocników. Tomasz w minionym sezonie był etatowym wykonawcą stałych fragmentów gry i z roli tej wywiązywał się znakomicie. Cztery razy podchodził do rzutu karnego i cztery razy zamieniał go na bramki. Do tego dołożył jeszcze dwa fantastyczne gole z rzutów wolnych i dwa trafienia z gry. Przez niemal cały sezon podstawowy zawodnik, który obsadzał albo prawą stronę pomocy, albo jej środek. Bezsprzecznie jeden z najważniejszych graczy Podbeskidzia w minionym sezonie. 

Mecze: 30

Minuty: 2171

Gole: 8

Asysty: 2

Podania: 35,3

Procent celnych podań: 75

Żółte kartki: 5

- - - 

Łukasz Sierpina 

Najlepszy asystent i jednocześnie najbardziej produktywny w ofensywie zawodnik. Łukasz wygrał w zespole klasyfikację kanadyjską na co złożyły się dwa gole i aż 10 asyst (co plasuje go w ligowej czołówce). Motor napędowy zaczepnych akcji TSP, który w każdym meczu sprawiał ogromne problemy bocznym obrońcom rywali. Sierpik okazał się też zawodnikiem nie do zdarcia, bo zaliczył wszystkie spotkania w sezonie i tylko cztery razy nie wybiegał w podstawowym składzie. Jeden z najmocniejszych punktów zespołu. 

Mecze: 35

Minuty: 2914

Gole: 2

Asysty: 10

Podania: 33,5

Procent celnych podań: 73

Żółte kartki: 3

- - - 

Adam Deja

Adam choć nominalnie jest pomocnikiem, nie raz w minionym sezonie występował też w roli stopera, co z resztą wychodziło mu bardzo dobrze. Pod koniec rundy jesiennej dopadła go jednak kontuzja, która nie pozwoliła mu przejść pełnych przygotowań do drugiej rundy z zespołem. Z tego też powodu stracił początek wiosny, co oczywiście przełożyło się na minuty spędzone na boisku. Adam jest też rekordzistą w TSP pod względem żółtych kartek. 

Mecze: 27

Minuty: 1979

Podania: 53,2

Procent celnych podań: 83

Żółte kartki: 8

- - - 

Marek Sokołowski

O Marku pisać można by wiele. Niezastąpiony kapitan ostatni sezon w zawodowej karierze zakończył w swoim stylu - po poważnym urazie pokazał swój wielki charakter i wrócił na ostatni mecz rozgrywek pożegnać się z kibicami na boisku. W spotkaniu z MKS-em Kluczbork Sokół po raz ostatni wyprowadził swoją drużynę na boisko i przy wielkim aplauzie trybun opuścił boisko w 10 minucie, symbolicznej bo przecież właśnie z takim numerem grał w Podbeskidziu. W swym ostatnim sezonie Marek zaliczył 20 spotkań i oczywiście był zawodnikiem od którego trenerzy rozpoczynali ustalanie "jedenastki". 

Mecze: 20

Minuty: 1552

Asysty: 1

Podania: 47,4

Procent celnych podań: 77

Żółte kartki: 4

- - - 

Dariusz Kołodziej 

Drugi z wyjątkowych dla Podbeskidzia zawodników, którzy zakończyli kariery. Na dobrą sprawę Darek z zawodową piłką rozstał się jeszcze zimą, ale w ostatniej kolejce sezonu, tak jak Sokół wystąpił jeszcze w swoim ostatnim, pożegnalnym meczu. Rozgrywki zakończył z 14 spotkaniami, a że wchodził głównie w drugiej części po raz pierwszy w karierze sezon zakończył bez gola. 

Mecze: 14

Minuty: 294

Podania: 40,5

Procent celnych podań: 78

Żółte kartki: 3

- - - 

Damian Chmiel

Damian od początku sezonu był oczywiście podstawowym zawodnikiem. Rozegrał jednak "tylko" 21 spotkań, bo w trakcie sezonu poddać się musiał operacji biodra. Trzy gole i dwie asysty - z takim dorobkiem niestety już w marcu Chmielu zakończył sezon. Od kilku sezonów to bardzo ważne ogniwo w zespole Górali i liczmy, że szybko wróci do zdrowia i podstawowego składu. 

Mecze: 21

Minuty: 1866

Gole: 3

Asysty: 2

Podania: 32,5

Procent celnych podań: 83

Żółte kartki: 4

Michał Janota

Michał do Podbeskidzia dołączył już w trakcie rozgrywek. Debiut zaliczył w 5 kolejce i na 23 spotkania jakie zaliczył w TSP 20 rozpoczynał w wyjściowej "11". Na środku pola był więc pierwszym wyborem trenera przez niemal cały sezon. Rozgrywki zakończył z jedną bramką, jedną asystą i trzema żółtymi kartkami. 

Mecze: 23

Minuty: 1624

Gole: 1

Asysty: 1

Podania: 49,4

Procent celnych podań: 78

Żółte kartki: 3

- - - 

Łukasz Hanzel

W Podbeskidziu pojawił się zimą i z miejsca stał się podstawowym graczem. Pozycja defensywnego pomocnika była dla niego po prostu zarezerwowana - na 15 możliwych spotkań rozegrał 13. Raz wykluczył go uraz, raz zmuszony był pauzować za kartki. Zaliczył jedno trafienie - jego gol w Mielcu zagwarantował Góralom trzy punkty. Pewny punkt zespołu dający komfort gry w środku pola. 

Mecze: 13

Minuty: 1169

Gole: 1

Żółte kartki: 4

- - - 

Bartosz Jaroch

Bartek nominalnie jest oczywiście obrońcą, ale w tym sezonie w barwach TSP częściej występował w pomocy. Pierwszą cześć rozgrywek spędził na wypożyczeniu w Zniczu Pruszków, ale po powrocie niemal z miejsca wskoczył do podstawowego składu. Głównie grywał na prawym skrzydle, choć zdarzały się spotkania, że pojawiał się oczywiście na swojej nominalnej prawej obronie, czy nawet po drugiej stronie defensywy. Bardzo aktywny w ofensywie, nie raz miał bramkową szansę, jednak gola zdobyć mu się nie udało. 

Mecze: 12

Minuty: 878

Żółte kartki: 2

Damian Jakubik

Podobnie jak Bartek, grywał i w obronie i pomocy. W TSP w pierwszej rundzie zaliczył 4 występy i przeniósł się do Znicza Pruszków. 

Mecze: 4

Minuty: 210

- - - 

Paweł Tarnowski

Paweł w barwach Podbeskidzia rozegrał tylko rundę jesienną po czym przeniósł się do rodzinnego Radomia. Czternaście spotkań i dwie bramki w tym jedna w Pruszkowie, która dała Góralom trzy punkty. 

Mecze: 14

Minuty: 713

Gole: 2

- - - 

Daniel Feruga

Kolejny z piłkarzy, którzy w TSP występowali tylko w pierwszej rundzie. Po rozegraniu 15 spotkań Daniel przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do Olimpii Grudziądz i tam radził sobie naprawdę dobrze. 

Mecze: 15

Minuty: 905

Gole: 1 

Daniel Mikołajewski

Wychowanek TSP zaliczył bardzo udaną rundę jesienną, co przełożyło się na występy w młodzieżowej reprezentacji Polski oraz transferem do Lechii Gdańsk. Nad morzem zadebiutować jednak jeszcze nie zdołał, bo ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w GKS-ie Tychy. 

Mecze: 11

Minuty: 979

Gole: 2

Żółte kartki: 2

- - - 

Szymon Szymański

Młody bielszczanin miejsca w podstawowym składzie nie zagrzał, ale jak już pojawiał się na boisku to prezentował się bardzo dobrze. Cztery mecze i premierowy gol. Szymon w zbliżającym się sezonie na pewno powalczy o to, aby pojawiać się na murawie zdecydowanie częściej. 

Mecze: 4

Minuty: 139

Gole: 1

- - - 

Peter Sladek

Kolejny zimowy transfer. Do pierwszego składu jeszcze się nie przebił - w podstawowej "11" wybiegł tylko raz. Łącznie osiem spotkań i 150 minut gry. 

Mecze: 8

Minuty: 150

- - - 

Jozef Dolny

Jozef zaliczył o trzy mecze więcej od swego rodaka. W podstawowym składzie wychodził 4 razy. Kilka razy gdy pojawił się w roli jokera rozruszał ofensywę, choć ani asysty ani bramki nie udało mu się zaliczyć. 

Mecze: 11

Minuty: 368

- - - 

Kacper Kostorz

Młody Góral zdołał zaliczyć w końcówce sezonu debiut w barwach TSP. Pierwszy mecz w Zabrzu na pewno był sporym przeżyciem, ale pierwsze spotkanie na własnym stadionie zapamięta na długo. To on w ostatnim meczu zastąpił Marka Sokołowskiego, po czym trafił do siatki po kilkunastu minutach od wejścia. Kacper jest też najmłodszym strzelcem gola w minionych rozgrywkach Nice 1 Ligi. 

Mecze: 2

Minuty: 76

Gole: 1 

- - - 

Ilir Pali

Spośród graczy, którzy w tym sezonie zagrali w TSP zaliczył najmniej minut. W meczu z Wigrami rozegrał 8 minut. 

Mecze: 1

Minuty: 8

- - - 

 

 

 

MENU