Podsumowanie 23 kolejki

Za nami 23 seria pierwszoligowych gier. Tym razem rozegrano pięć spotkań, a pozostałe zostały przełożone z powodu powołań do meczów narodowych reprezentacji. 

Piątek

TS Podbeskidzie - Stomil Olsztyn 2:2 (1:0)

Bramki: Nermin Haskić 4, Szymon Lewicki 71 - Tsubasa Nishi 52, Arkadiusz Czarnecki 57

Sobota

GKS Tychy - Drutex-Bytovia Bytów 1:0

Bramka: Mateusz Grzybek 84

Niezwykle cenne zwycięstwo w minionej kolejce odnieśli gracze GKS-u. Wprawdzie tyszanie wciąż plasują się w strefie spadkowej, jednak strata do miejsca barażowego jest minimalna. Co więcej do pierwszej drużyny w bezpiecznej strefie podopieczni Jurija Szatałowa tracą ledwie dwa ligowe oczka, a zespołem tym jest... Drutex-Bytovia. Był to więc mecz z gatunku "o sześć punktów", a szalę na swoją korzyść GKS przechylił dopiero w 84 minucie, za sprawą trafienia Mateusza Grzybka. W Bytowie niepocieszeni, a jak widać po spotkaniu w Tychach, zwolnienie po ostatniej kolejce trenera Kafarskiego póki co nie przyniosło skutku. 

- - - 

Stal Mielec - Wigry Suwałki 2:1

Bramki: Krzysztof Drzazga 51, 70 - Damian Kądzior 58

Stal Mielec wciąż w świetnej formie. Tym razem sprostać mielczanom nie potrafili piłkarze Wigier Suwałki, przegrywając na wyjeździe 1:2. Stal po słabym starcie sezonu zmieniła się z zespołu z dna tabeli w... najlepszą drużynę ligi. Począwszy od 11 kolejki mielczanie zainkasowali na swoje konto 25 z 30 na ten moment zdobytych punktów i biorąc pod uwagę tylko ten okres przodują pierwszoligowej stawce! 

- - - 

Sandecja Nowy Sącz - MKS Kluczbork 4:1

Bramki: Lukáš Kubáň 34, Michał Gałecki 55, Maciej Małkowski 58 (k), Kamil Słaby 77 - Paweł Kubiak 9

Sandecja po wpadce z minionego tygodnia w Zabrzu znów wróciła na obrany wcześniej zwycięski kurs. Tym razem nie dała szans MKS-owi Kluczbork, wygrywając 4:1. Nowosądeczanie aktualnie zajmują 4 lokatę w tabeli, a jeśli wygrają zaległe spotkanie wskoczą na pozycję premiowaną awansem do Ekstraklasy. Na przeciwnym biegunie znajdują się piłkarze z Kluczborka, którzy zamykają tabelę z dorobkiem zaledwie 13 punktów i tratą aż 12 oczek do bezpiecznego miejsca. 

- - - 

Wisła Puławy - Chojniczanka Chojnice 0:0

Królowie remisów. Z tym określeniem bezsprzecznie kojarzyć możemy lidera rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy. Chojniczanka już po raz 13 w tym sezonie podzieliła się punktami z rywalem z czego na pewno cieszyć mogą się w Puławach, jednak w Chojnicach wynik ten traktowany być musi jako zawód. Przecież okazja, aby odskoczyć reszcie stawki była przednia... Jedyne bezbramkowe spotkanie w minionej kolejce może jednak spowodować utratę przez piłkarzy z Chojnic pierwszego miejsca w zbliżających się tygodniach. 

MENU