Podsumowanie 26 kolejki

Kolejna seria pierwszoligowych gier za nami. TSP zremisowało w Sosnowcu, a co działo się na innych boiskach? Zapraszamy na raport. 

Czwartek, 13.04.

GKS Katowice - Miedź Legnica 0:2

Bramki: Damian Rasak 81, Jakub Vojtuš 87

"Pierwsza liga - styl życia". GKS Katowice mógł wskoczyć na fotel lidera i jednocześnie nie dać zapunktować jednemu z rywali do awansu. Dwa poprzednie mecze wygrał, a Miedź od trzech nie potrafiła zdobyć kompletu punktów, dodatkowo spotkanie na własnym terenie powinno być atutem katowiczan. Jak to jednak zwykle bywa na zapleczu Ekstraklasy, nic nie idzie po myśli obserwatorów, ekspertów czy kibiców, a o faworytach spotkań możemy mówić w kontekście mało istotnej ciekawostki. GKS przegrał, ale martwić zbytnio się tą kolejką w Katowicach nie powinni. W Sosnowcu i przede wszystkim w Chojnicach również nic nie poszło według zapowiedzi i planów. 

- - - 

Sobota, 15.04

Stomil Olsztyn - Stal Mielec 0:4

Bramki: Robert Sulewski 13, Krzysztof Drzazga 49, Aleksandyr Kolew 67, Piotr Marciniec 90

Wielkanocna sobota w I Lidze rozpoczęła się o 12:00 w Olsztynie, gdzie niepokonany do tej pory wiosną Stomil podjął Stal Mielec. A że do tej pory był niepokonany, no to... przegrał. I to bardzo wysoko, bo aż 0:4. Stal pokazała, że porażka z ubiegłego tygodnia była tylko wypadkiem przy pracy. 

- - - 

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz  0:1

Bramka: Maciej Korzym 6

Godzinę później ruszył mecz w Suwałkach. Ledwo się rozpoczął, a już padła bramka, która jak się później okazało rozstrzygnęła losy meczu. Mecz Wigier z Sandecją Nowy Sącz zakończył się zwycięstwem gości, a bramkę zdobył były zawodnik TSP - Maciej Korzym. 

- - - 

Znicz Pruszków - Wisła Puławy 0:3

Bramki: Mariusz Idzik 49, 83, Jakub Smektała 84

Kolejną porażkę zaliczył Znicz Pruszków, a była ona tym bardziej bolesna, bo poniesiona u siebie z jednym z głównych rywali w walce o utrzymanie. Znicz po tej kolejce traci sześć oczek do bezpiecznego miejsca. 

- - - 

Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy 1:4 

Bramki: Andrzej Rybski 78 - Jakub Świerczok 26, Tomasz Boczek 75, Jakub Kowalski 88, Łukasz Grzeszczyk 90

Ogromna niespodzianka. Lider rozgrywek przegrał z zespołem walczącym o utrzymanie. 1:4. U siebie. Wiosna w wykonaniu ekipy z Chojnic to delikatnie rzecz ujmując spory zawód, bo w 7 spotkaniach zdobyła zaledwie 8 punktów. Pierwszoligowe realia pozwalają jednak Chojniczance pozostawać w strefie awansu. 

- - - 

Chrobry Głogów - Pogoń Siedlce 2:0

Bramki: Sebastian Bonecki 7, Bartosz Machaj 18

Bardzo ważna wygrana dla gospodarzy. Dzięki pełnej puli z tego spotkania, przewaga nad zespołami, które również walczą o utrzymanie została utrzymana. Na ten moment Chrobry ma bezpieczne 4 punkty nad strefą barażową.

- - - 

Drutex-Bytovia Bytów - Górnik Zabrze 0:1

Bramka:Dani Suárez 14

Sytuacja Drutex-Bytovii nie poprawia się, a co więcej z kolejki na kolejkę staje się coraz cięższa. Porażka z Górnikiem była czwartą z rzędu i szóstą na wiosnę. W tym roku zespół ten zdobył zaledwie jeden punkt remisując ze Stalą Mielec 2:2. 

- - - 

Olimpia Grudziądz - MKS Kluczbork 2:0

Bramki: Karol Angielski 27, Jakub Łukowski 75

Kolejkę kończyło starcie Olimpii Grudziądz z MKS-em Kluczbork. Tu do niespodzianki nie doszło i gospodarze punktów nie oddali. MKS Kluczbork do bezpiecznego miejsca traci już 13 punktów, a Olimpia zbliżyła się do strefy awansu na dwa oczka. 

 

MENU