30.04.2017

Podsumowanie 28. kolejki Nice 1 Ligi

Mecz na szczycie, śląskie derby i kapitalny mecz Podbeskidzia – oto najważniejsze wydarzenia minionej serii rozgrywkowej. Sprawdźmy, co działo się na stadionach Nice 1 Ligi.
Absolutnym hitem weekendu dla wszystkich zainteresowanych zapleczem ekstraklasy był pojedynek pierwszej z drugą drużyną w ligowej tabeli. Chojniczanka Chojnice podejmowała na własnym stadionie liderującą Sandecję Nowy Sącz. Mecz ułożył się w wymarzony dla gości sposób – już w 5 minucie Filip Piszczek dał prowadzenie Sandecji. Wynik 0:1 utrzymywał się przez większość czasu gry, ale w 79 minucie, sądeczanie byli już pewni zwycięstwa, do sitaki trafił wtedy Adrian Danek. Ambitni gospodarze zdołali strzelić bramkę kontaktową, jej autorem był Marcin Biernat, ale to było wszystko na co tego dnia stać było Chojniczankę. Po tej wygranej, już piątej z rzędu, przewaga Sandecji z jednego punktu zwiększyła się do czterech oczek, a Chojniczanka, wskutek wyników na innych stadionach utraciła nawet drugie miejsce.Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 1:2
91' Biernat – 5' Piszczek, 79' Danek---
Na wynik meczu na szczycie czekały przede wszystkim czołowe drużyny z tzw. grupy pościgowej, z której pierwsze było Zagłębie Sosnowiec. Sosnowiczanie mierzyli się na własnym stadionie z niedawnym rywalem Podbeskidzia, Wisłą Puławy. Gospodarze szybko ustawili sobie to spotkanie strzelając dwie bramki w pierwszej połowie: w 9 minucie trafił Tomasz Nowak, a w 22 poprawił Martin Pribula. Choć puławianie jeszcze przed przerwą złapali kontakt z rywalem, za sprawą bramki Mariusza Idzika, to w drugiej połowie Zagłębie potwierdziło swoją dominację strzelając trzecią bramkę i ostatecznie zwyciężyło 3:1. Ta wygrana pozwoliła sosnowiczanom zająć miejsce wicelidera.Zagłębie Sosnowiec – Wisła Puławy 3:1
9' Nowak, 22' i 62' Pribula – 35' Idzik---
Szczególne emocje towarzyszyły, inaczej być nie mogło, derbom Śląska, w 28. kolejce Nice 1 Ligi spotkały się dwa GKS – y. Bezapelacyjnie lepszy okazał się ten z Katowic, który pewnie pokonał imiennika z Tychów 3:0. Gieksa zrównała się punktami z Zagłębiem i Chojniczanką i te trzy drużyny stoją na czele pościgu za Sandecją. Tyszanie natomiast mogli cieszyć się jedynie z tego, że punkty straciła też Wisła Puławy, bo tylko dzięki temu pozostali tuż nad 15 miejscem w tabeli, które na koniec sezonu oznaczać będzie mecz barażowy o pozostanie w Nice 1 Lidze.GKS Katowice – GKS Tychy 3:0
15' Prokić, 68' Abramowicz, 90' Florek (sam.)---
Tuż za triem z Sosnowca, Katowic i Chojnic dzielnie trzyma się Olimpia Grudziądz, która tym razem straciła punkty w Bytowie. Mecz Olimpii z Drutexem-Bytovią nie przyniósł emocji, każdej z drużyn dał za to po jednym punkcie. Mimo meczu z wyżej notowanym rywalem to gospodarze mogą żałować remisu, bo sytuacja Bytovii niewiele się poprawiła, nadal znajduje się w strefie spadkowej a już za tydzień zagra z Zagłębiem Sosnowiec, z którym o punkty będzie zapewne bardzo ciężko.Drutex-Bytovia Bytów – Olimpia Grudziądz 0:0---
Solidnie w strefie spadkowej okopał się MKS Kluczbork, który poniósł kolejną wyjazdową porażkę. Tym razem mało kto przewidywał inny rezultat bowiem przeciwnikiem zespołu z Opolszczyzny była silna drużyna Wigier Suwałki. Bramkę tuż przed przerwą zdobył Damian Kądzior, a w drugiej połowie wynik na 2:0 ustalił Kamil Zapolnik. Suwalczanie nadal liczą się w walce o awans do Ekstraklasy – z szóstego miejsca brakuje im tylko dwóch punktów (!) do drugiego w tabeli Zagłębia. Niezwykle ciekawie zapowiada się następna kolejka dla suwalczan, których czeka mecz „o sześć punktów” z sąsiednią w tabeli Olimpią Grudziądz.Wigry Suwałki – MKS Kluczbork 2:0
43' Kądzior, 60' Zapolnik---
Podział punktów w Olsztynie nie zmienił w znaczący sposób pozycji Stomilu i Pogoni Siedlce, obie drużyny uznały, że najważniejsze to nie przegrać meczu z drużyną w podobnej sytuacji w tabeli, stąd wynik 1:1 powinny docenić obie ekipy.
Stomil Olsztyn – Pogoń Siedlce 1:1
Kun 76' – 68' Zjawiński---Nowa-stara miotła w Pruszkowie zadziałała! Wracający na trenerską ławkę Andrzej Prawda, który zastąpił Dariusza Kubickiego (byłemu trenerowi Górali podziękowano po meczu w Legnicy). Zmiana przyniosła niespodziewane efekty: pogrzebany już przez wielu Znicz pokazał, że nie należy skreślać go zbyt szybko. Zwycięstwo nad solidną wiosną Stalą Mielec budzi respekt i pozostawia z pytaniem na jak długo wystarczy rozpędu pruszkowianom. Strata do bezpiecznej pozycji w tym momencie wynosi zaledwie cztery punkty, zatem Znicz ma jeszcze o co walczyć. Znicz Pruszków – Stal Mielec 1:0
40' Paluchowski---
Sensacja to za duże słowo, ale dość niespodziewanie Górnik Zabrze przegrał z Chrobrym Głogów. Jest to niespodzianka przede wszystkim dla tych, którzy liczyli, że zabrzanie włączą się jeszcze w walka o najwyższe cele. To Chrobry w ostatnich pięciu meczach przegrał tylko raz i to z liderem, a potrafił pokonać np. Miedź Legnica. Obie drużyny zresztą są wiosną nieobliczalne zatem wynik 2:0 dla Chrobrego doskonale wpisuje się w obecną formę zarówno jednych, jak i drugich.
Mecz rozstrzygnęły trzy minuty z pierwszej połowy, wtedy padły obie bramki dla drużyny z Głogowa. Rozczarowani górnicy z pewnością będą chcieli się odegrać w następnej kolejce, kiedy na Roosvelta przyjedzie Chojniczanka ChojniceChrobry Głogów – Górnik Zabrze 2:0
25' Machaj (karny), 27' Wojciechowski---O zwycięstwie Górali nad Miedzią pisaliśmy TUTAJWszystkie bramki z 28. kolejki Nice 1 Ligi zobaczyć będzie można w ligowym magazynie w poniedziałek o godzinie 20:30 na kanale Polsat Sport. Zapraszamy!