08.05.2017

Podsumowanie 29 kolejki

Górale podtrzymali świetną, wiosenną passę wygrywając w Mielcu, a co działo się na innych boiskach I Ligi? Zapraszamy na raport! PiątekKolejkę zainaugurowano w Legnicy, gdzie poprzedni rywal TSP - Miedź podjęła walczącą o utrzymanie Wisłę Puławy. Faworyt wydawał się oczywisty, ale przecież w futbolu nic tak do końca oczywistego nie ma. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mimo, że prowadzili niemal do samego końca spotkania trzech punktów nie zgarnęli. Wisła cenny w walce o utrzymanie punkt wywalczyła dzięki trafieniu z 84 minuty Konrada Nowaka. Mimo tej wartościowej zdobyczy bezpieczna lokata oddaliła się od zespołu z Puław, bo swój mecz wygrał jeden z głównych rywali - GKS Tychy. Póki co, Wisła znajduje się więc na miejscu barażowym, Miedź jest ósma. Miedź Legnica - Wisła Puławy 1:1Bramki: Damian Rasak 43 - Konrad Nowak 84- - - Wspomniani wcześniej piłkarze GKS-u Tychy wygrali i to bardzo przekonująco. W pokonanym polu pozostawili jednego z rywali w walce o utrzymanie - Znicz Pruszków. Wynik 4:1 robi wrażenie, tak jak i hatt-trick napastnika tyszan Jakuba Świerczoka. To już drugie w tym sezonie tego typu osiągnięcie tego zawodnika. GKS zwiększył swoją przewagę nad miejscem barażowym do czterech punktów, Znicz zaś bez zmian plasuje się na 17 miejscu w tabeli. GKS Tychy - Znicz Pruszków 4:1Bramki: Radosław Pruchnik 20, Jakub Świerczok 60, 68, 86 - Przemysław Kita 90- - - Daniem głównym piątkowego wieczoru miało być starcie w Zabrzu, czyli pojedynek Górnika, spadkowicza z Ekstraklasy z czołową drużyną I Ligi, czyli Chojniczanką Chojnice. O ile wszyscy liczyli na dobre widowisko, to chyba nikt nie spodziewał się takiego gradu goli no i przede wszystkim takich rozmiarów zwycięstwa gospodarzy. W pierwszej części Górnik mimo iż na dobrą sprawę zaledwie 3 razy zagroził bramce Chojniczanki to prowadził 3:0. Nadzieje w serca przyjezdnych z Chojnic wlał gol, którego podopieczni debiutującego na ławce przyjezdnych Artura Derbina zdobyli kilka chwil po rozpoczęciu drugiej części, jednak w dalszej fazie meczu mieliśmy już powtórkę z pierwszej połowy - do siatki trafiali tylko Górnicy. Niekwestionowanym bohaterem spotkania okazał się Angulo, napastnik zespołu z Roosvelta aż 4 razy pokonał bramkarza rywali! Górnik Zabrze - Chojniczanka Chojnice 6:1 Bramki: Rafał Kurzawa 5, Bartosz Kopacz 34, Igor Angulo 38, 52 (k), 58, 69 (k) - Michał Jakóbowski 46- - -SobotaTrzeci wygrany mecz w sezonie MKS-u Kluczbork stał się faktem! Pogodzeni już ze spadkiem (choć wciąż mający matematyczne szanse) piłkarze z Klucborka ograli na własnym terenie Chrobrego Głogów 3:2 a bohaterem meczu okazał się strzelec dwóch goli - Sebastian Deja, brat Adama piłkarza TSP. MKS Kluczbork - Chrobry Głogów 3:2 Bramki: Sebastian Deja 45, 89, Dominik Kościelniak 46 - Bartosz Machaj 16, Damian Sędziak 77- - - Wszystko "zgodnie z planem" przebiegło w Siedlcach. Faworyt z Katowic pokonał, choć nieznacznie Pogoń i wciąż jest jednym z głównych kandydatów do awansu. GKS-owi trzy oczka zapewnił Andreja Prokić golem z 6 minuty. Dla siedlczan była to piąta porażka zaliczona w 6 ostatnich meczach. Pogoń Siedlce - GKS Katowice 0:1Bramka: Andreja Prokić 6- - - Lider z Nowego Sącza też nie bez problemów, ale skutecznie zakończył minioną kolejkę. Sandecja 2:1 pokonała Stomil Olsztyn i zachowała bezpieczną, czteropunktową przewagę nad drugim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec. O wygranej zaważyła końcówka pierwszej części - w dwóch ostatnich minutach lider dwa razy trafił do siatki i ustawił spotkanie na drugą część. Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 2:1Bramki: Filip Piszczek 44, Kamil Słaby 45 (k) - Krzysztof Szewczyk 51
W 27. minucie Grzegorz Baran (Sandecja Nowy Sącz) nie wykorzystał rzutu karnego.- - - Skromne zwycięstwo z broniącym się przed spadkiem zaliczył wicelider z Sosnowca. Piłkarze z Bytowa niespodziewanie walczą o być albo nie być w I Lidze i każda strata punktów jest dla nich bolesna. Tym razem mieli jednak bardzo trudne zadanie i na dobrą sprawę inny wynik niż zwycięstwo Zagłębia byłoby sporą niespodzianką.Drutex-Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec 0:1Bramka: Martin Pribula 18- - - Jedynym meczem bez bramek okazało się spotkanie w Grudziądzu, gdzie Olimpia podjęła Wigry Suwałki. W perspektywie walki o awans z tego podziału punktów nikt nie mógł być zadowolony. Olimpia jest 5 w tabeli z trzema punktami straty do miejsca premiowanego awansem, Wigry do tracą o jedno oczko więcej. Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 0:0