Podsumowanie sezonu 2016/17

Emocje po minionym sezonie opadły już na dobre, więc dziś zapraszamy was na pierwszy odcinek statystycznych podsumowań minionego sezonu. 

 

Kto rozegrał najwięcej meczów, a kto najwięcej minut? Kto był najlepszym strzelcem, a kto najczęściej asystował? Odpowiedzi na te oraz kilka innych pytań znajdziecie w pierwszej części naszych statystycznych podsumowań. 

Najwięcej spotkań w sezonie 2016/17

W tym sezonie tylko jeden piłkarz zaliczył wszystkie możliwe występy. To oczywiście Łukasz Sierpina, który okazał się zawodnikiem nie do zdarcia. Wszystkie 34 mecze ligowe i jedna pucharowa potyczka z Lechem Poznań to dorobek tego 29-letniego skrzydłowego. Bardzo blisko Łukasza w tej kategorii był Mariusz Magiera, który pauzował - z powodu żółtych kartek - i zaliczył jeden mecz mniej. Obydwaj w zdecydowanej większości mecze te rozpoczynali od pierwszych minut - i Łukasz i Mariusz tylko 4 razy wchodzili na murawę z ławki. 

35 meczów - Łukasz Sierpina 

34 - Mariusz Magiera

31 - Rafał Leszczyński

30 - Tomasz Podgórski 

28 - Jozef Piacek

- - - 

Najwięcej minut 

Także w tej kategorii również najlepszy okazał się Sierpina, z tą jednak różnicą że za jego plecami znalazł się nie Magiera, a Rafał Leszczyński. Bramkarz Górali we wszystkich spotkaniach których grał na boisku przebywał oczywiście od pierwszej do ostatniej minuty. 

2914 minut - Łukasz Sierpina 

2790 - Rafał Leszczyński

2771 - Mariusz Magiera

2485 - Jozef Piacek

2171 - Tomasz Podgórski

Najlepszy strzelec 

Najlepszym strzelcem Górali w minionym sezonie okazał się Szymon Lewicki, który trafiał z największą regularnością. Lewy miał o tyle trudne zadanie, że często wchodził z ławki, ale może właśnie w tym tkwił sekret tego napastnika? Dziewięć trafień Lewickiego dało wiele punktów Podbeskidziu, a ponad połowa z nich padła gdy wchodził on z ławki. Drugim strzelcem w klasyfikacji TSP jest Tomasz Podgórski, który w tym sezonie zaprezentował wielką skuteczność ze stałych fragmentów gry. Cztery z ośmiu jego goli padło z rzutów karnych, a dwa z rzutów wolnych, swoją drogą przedniej urody. Na podium zmieścił się jeszcze z czterema golami Robert Demjan. 

9  gole - Lewicki 

8 - Podgórski 

4 - Demjan

3 - Chmiel, Haskić

- - - 

Najlepszy asystent

Kolejna klasyfikacja, którą zdominował Łukasz Sierpina. Dziesięć podań "Sierpika" do kolegów zakończyło się golami dla Górali. Łukasz w tej statystyce zdystansował kolegów. 

10 asyst - Sierpina 

2 - Chmiel, Podgórski, Piacek, Moskwik

- - -

Żółte kartki

Najczęściej upominanym zawodnikiem wśród Górali był Adam Deja, który aż 9 razy w tym sezonie karany był przez arbitrów żółtymi kartkami, co spowodowało dwie karne pauzy. Warto zauważyć, że w tym sezonie piłkarze Podbeskidzia ani razu nie ujrzeli czerwonej kartki. 

9 - Adam Deja

5 - Podgórski, Piacek

4 - Magiera, Hanzel

 

MENU