Podsumowanie sezonu - bramkarze

Kolejny odcinek, krótkich statystycznych podsumowań. Dziś w liczbach sprawdzamy grę bielskich golkiperów. 

Rafał Leszczyński

Ostoja defensywy i bezsprzecznie jeden z najważniejszych piłkarzy Podbeskidzia w minionym sezonie. Rozegrał 32 mecze, tylko na moment oddając miejsce w składzie zawodnikowi młodzieżowemu i zachował aż 11 czystych kont. Nie raz, nie dwa ratował Górali w najcięższych opresjach, dzięki czemu na konto naszego zespołu wpadały cenne punkty. Wielokrotnie wybierany był w minionym sezonie do "jedenastek kolejki" m.in w "Sporcie" czy tygodniku "Piłka Nożna". Rafał, choć w Bielsku-Białej jest zaledwie rok niemal z miejsca, dzięki swej świetnej grze stał się ulubieńcem trybun. Bezsprzecznie jeden z głównych kandydatów do miana najlepszego piłkarza sezonu w Podbeskidziu. 

 

Mecze: 31 

Czyste konta: 11

Średnia punktów TSP w tych meczach: 1,6

Minuty: 2790

Puszczone gole: 32

Średnia puszczonego gola na mecz: 0,94

Średnia podań na mecz: 36,1

Procent celnych podań: 84

Mateusz Lis 

Wypożyczony z Lecha Poznań zawodnik występował w Podbeskidziu tylko w rundzie jesiennej. Zagrał w czterech meczach z czego jeden był pucharowy - z macierzystym Kolejorzem, finalistą ostatniej edycji Pucharu Polski. W lidze Mateuszowi też przyszło mierzyć się częściej z zespołami z czołówki - zagrał z Zagłębiem Sosnowiec i GKS-em Katowice oraz w wyjazdowym meczu ze spadkowiczem - Zniczem Pruszków, kiedy zachował czyste konto. 

Mecze: 4

Czyste konta: 1

Średnia punktów TSP w tych meczach: 0,75

Minuty: 360

Puszczone gole: 10

Średnia puszczonego gola na mecz: 2,5

Gustavo Busatto

Sympatyczny Brazylijczyk z włoskim paszportem niestety w TSP zadebiutować póki co nie zdążył, choć w wielu meczach zasiadał na ławce rezerwowych. Pierwszy zmiennik Rafała Leszczyńskiego, a zważywszy na formę tego golkipera wiadomo dlaczego Gustavo ze wskoczeniem do składu miał tak ciężko. 

  

Sebastian Madejski

Młody bramkarz tak jak i Gustavo na boisku w pierwszej drużynie się nie pojawił. Grywał za to w zespole rezerw, choć z przerwą z powodu kontuzji dłoni. 

 

MENU