Podsumowanie sezonu - obrońcy

Kolejny odcinek krótkich, statystycznych podsumowań sezonu. Czas na defensorów TSP.

Zestawienie obrońców Podbeskidzia ulegało zmianie na przestrzeni kolejnych miesięcy. Sprawdźmy jak prezentowali się poszczególni gracze tej formacji w minionym sezonie. 

Jozef Piacek

Słowacki defensor z powodu kontuzji Marka Sokołowskiego na rundę wiosenną przejął opaskę kapitana i może to właśnie z tego powodu ta część sezonu była dla niego zdecydowanie bardziej udana. Zanim jednak przejdziemy do wiosennych serii musimy cofnąć się do jesieni i początku sezonu. Dla Jozefa wystartował on dopiero w 6 kolejce, bo z powodu urazu musiał opuścić pierwsze spotkania na zapleczu Ekstraklasy. Górale zresztą w tamtej rundzie radzili sobie różnie czy to z Jozefem w składzie czy bez. Po przepracowanym okresie przygotowawczym przyszedł jednak czas na zdecydowanie lepsze wyniki, do czego mocno przyczyniła się defensywa. Aż 10 spotkań z rzędu bez porażki, 4 czyste konta i osiem straconych bramek. Później niestety nastąpiło załamanie, a seria została brutalnie przerwana w Siedlcach, co jednak nie zmienia faktu, że wiosna jak to zwykle w przypadku Górali była zdecydowanie lepsza.

Mecze: 28

Minuty: 2485

Asysty: 2

Żółte kartki: 5

Czyste konta: 9

Średnia podań na mecz: 49,7

Procent celnych podań: 84 

- - -

Mariusz Magiera

Mariusz sezon rozpoczynał jako lewy obrońca, ale najwyższą formę osiągnął jako stoper, co było dość zaskakujące, bo "Magic" w przeszłości na tej pozycji nie grywał. Czy to na lewej stronie defensywy czy na jej środku Mariusz miejsca w składzie nie oddawał. Pauzował tylko raz i to z powodu kartek. Meczu nie rozegrał w Zabrzu, więc nie wystąpił na terenie dla siebie wyjątkowym, bo Górnik to przecież jego były zespół gdzie spędził wiele lat. Jego przesunięcie na środek obrony było efektem kontuzji w zespole, ale jak się później okazało był to strzał w "10". Czy Mariusz w najbliższym sezonie również występować będzie na tej pozycji? Możliwe, że na to pytanie odpowiedź poznamy już podczas pierwszych meczów sparingowych. 

 

Mecze: 

Minuty

Asysty: 

Żółte kartki: 

Czyste konta: 

Średnia podań na mecz: 

Procent celnych podań: 

- - - 

Robert Menzel

Robert rozegrał w TSP tylko pierwszą rundę, po czym przeniósł się do islandzkiego IA Akranes. 26-latek po jesieni miał na koncie 9 występów - 8 w lidze i 1 w Pucharze Polski. Zapewne spotkań tych miałby więcej, gdyby nie uraz, który ciągnął się za nim przez dłuższą część rundy. 

Mecze: P

Minuty: 709

Żółte kartki: 2

Czyste konta: 3

- -  -

Martin Baran

Za Martinem ciężki sezon, bo niemal całe rozgrywki stracił z powodu kontuzji. Przez to w TSp wystąpił zaledwie pięć razy. 

 

Mecze: 5

Minuty: 378

Żółte kartki: 4

Czyste konta: 2 

- - - 

Paweł Moskwik

Paweł dołączył do grona Górali w zimowym oknie transferowym i z miejsca stał się ważnym ogniwem w zespole Jana Kociana. Mocno przyczynił się do świetnej serii Górali, która trwała przez 10 spotkań. Samą końcówkę sezonu ten lewy defensor stracił z powodu urazu, którego doznał w samej końcówce meczu w Siedlcach, więc ostatnie trzy mecze niestety miał z głowy. Po ciężkiej pracy w gabinetach rehabilitacyjnych Paweł przygotowania do nowego sezonu rozpocznie już z drużyną. 

Mecze: 11

Minuty: 916 

Gole: 1

Asysty: 2

Żółte kartki: 3

Czyste konta: 3

Średnia podań na mecz: 33,2

Procent celnych podań: 70

- - - 

Robert Gumny

Wypożyczony z Lecha Poznań zawodnik to kolejny udany, zimowy transfer. Trener Kocian od początku mocno postawił na "Gumę" i na pewno się nie zawiódł. Robert odkąd dołączył do Podbeskidzia opuścił zaledwie jedno spotkanie i to z powodu meczu młodzieżowej reprezentacji. Zdarzyło się, że ten 19-letni zawodnik przesuwany był wyżej, na pozycję skrzydłowego, co też przyniosło efekt - choćby w wygranym meczu w Katowicach. 

Mecze: 14

Minuty: 1260

Gole: 2

Żółte kartki: 1

Czyste konta: 4

Średnia podań na mecz: 43

Procent celnych podań: 81

- - - 

Łukasz Zakrzewski

Łukasz wskoczył do składu po objęciu zespołu przez Jana Kociana i rozegrał 8 (z czego 7 w pełnym wymiarze) spotkań ligowych. W drugiej rundzie wystąpił w zaledwie jednym meczu, ale jeszcze jesienią pokazał że dla zespołu może być wartościowym graczem. 

Mecze: 8

Minuty: 635

Asysty: 1

Żółte kartki: 2

Czyste konta: 4

Średnia podań na mecz: 43

Procent celnych podań: 81

- - - 

Mariusz Malec

Mariusz przeniósł się do Bielska-Białej z Grudziądza zimą i od tamtej pory rozegrał 4 spotkania z czego trzy w pełnym wymiarze czasowym. Mimo niewielkiej liczby występów Mariusz pokazał, że w zbliżającym się sezonie może mocno włączyć się do walki o pierwszy skład. 

Mecze: 4

Minuty: 272

Średnia podań na mecz: 47,5

Procent celnych podań: 84

 

MENU