Newsy
13.04.2018

Kolejny rywal - Pogoń Siedlce

Już w niedzielę Podbeskidzie rozegra kolejne ligowe spotkanie - rywalem będzie Pogoń Siedlce. Po dwóch spotkaniach na własnym terenie czas na mecz wyjazdowy. Górale w Siedlcach zmierzą się z Pogonią i choć w minionej rundzie pewnie, bo 2:0 pokonali tę ekipę, to wciąż są żądni rewanżu za wynik z zeszłego sezonu na terenie rywala. W niedzielne popołudnie będzie ku temu świetna okazja.
Pogoń póki co wiosny nie może zaliczyć do udanych. Sześć spotkań, cztery porażki, zwycięstwo i remis. Te wyniki nie pozwalają być spokojnym, bo na plecach czuć oddech rywali walczących o utrzymanie. Na ten moment piłkarze najbliższego przeciwnika Górali plasują się na pozycji czternastej, z czteropunktową przewagą nad miejscem zagrożonym grą w barażu, jednak trzeba zaznaczyć, że Olimpia, która zajmuje to miejsce ma na swym koncie jeden mecz mniej.
Na kogo w zespole z Siedlec trzeba uważać? Na pewno obrona Podbeskidzia będzie musiała mieć się na baczności, bo dwaj napastnicy Adrian Paluchowski i Dariusz Zjawiński potrafią stworzyć niemałe zagrożenie. Obydwaj liderują w klasyfikacji klubowych strzelców – po sześć razy trafiali do bramek rywali. O ile w ofensywie Pogoń radzi sobie nie najgorzej, o tyle defensywa w niejednym meczu bywała bolączką tej ekipy. Łącznie niedzielny przeciwnik Podbeskidzia stracił już 39 bramek (w Nice 1 Lidze pod tym względem gorszy jest tylko Stomil Olsztyn). O powiększenie tej liczby na pewno w ten weekend postara się się ofensywa TSP.Pogoń Siedlce, sezon 2017/18Miejsce: 14Punkty: 28Bramki: 29-39Bilans gier: 7 zwycięstw, 7 remisów, 11 porażekStrzelcy ligowi: 6 - Adrian Paluchowski, Dariusz Zjawiński, 5 - Grzegorz Tomasiewicz, 3 - Mateusz Żytko, 2 - Dawid Polkowski, Maciej Wichtowski, 1 - Michał Bajdur, Meik Karwot, Dominik Kun, Piotr Mroziński, Jarosław RatajczakSkład z ostatniego meczu: 12. Rafał Misztal – 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 55. Meik Karwot, 4. Jarosław Ratajczak – 41. Przemysław Płacheta (67, 24. Damian Świerblewski), 23. Piotr Mroziński (64, 35. Dawid Polkowski), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 18. Andrzej Rybski (79, 7. Paweł Garyga), 9. Dariusz Zjawiński – 87. Adrian PaluchowskiPauzy: Daniel Chyła oraz Meik Karwot (kartki)
powrót do listy

Następny mecz

Następny mecz

Fortuna 1 Liga 2019/2020 - Kolejka 14

VS

19.10.2019, godz: 18:00, Stadion Miejski w Bielsku-Białej