Kolejny rywal - Pogoń Siedlce

Już jutro Górale postarają się o podtrzymanie zwycięskiej passy meczów u siebie. Tym razem do Bielska-Białej przyjeżdża Pogoń Siedlce. 

  

Sprawdzając terminarz dotychczasowych spotkań Pogoni, nie trudno zauważyć że rezultaty tego zespołu nie raz zaskakiwały. Piłkarze z Siedlec potrafili zagrać dobre czy nawet bardzo dobre spotkanie urywając punkty wyżej notowanym zespołom w tabeli (1:1 z liderem z Głogowa, czy wygrana 3:2 ze Stalą w Mielcu), ale dobrej meczowej dyspozycji na długo utrzymać nie potrafili, przeplatając zwycięstwa remisami i porażkami. W ośmiu do tej pory rozegranych meczach siedlczanie zgromadzili na swym koncie 11 punktów z bardzo wyrównanym bilansem gier - 3 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki. 

Po raz pierwszy Pogoń z Podbeskidziem zagrała się w minionym sezonie, historia spotkań obydwu zespołów jest więc bardzo krótka. Niestety jest ona także niekorzystna dla Podbeskidzia - Górale zremisowali bezbramkowo u siebie i przegrali na wyjeździe 0:3. Liczymy więc na pierwszego gola przeciwko temu zespołowi już w sobotę! 

W tym sezonie ligowym zespół najbliższego rywala TSP 9 razy trafiał do siatki rywali. Najlepszym strzelcem jest Dariusz Zjawiński, który w zeszłym sezonie dał się już we znaki defensywie Górali - zaliczył przeciwko naszemu zespołowi jedno trafienie. Zjawiński ma na swym koncie trzy trafienia, a o jedno mniej ma drugi w tej zespołowej klasyfikacji Mateusz Żytko. On również raz trafił przeciwko Podbeskidziu (z rzutu karnego), jednak w jutrzejszym spotkaniu nie zagra z powodu pauzy za czerwoną kartkę. 

Pogoń Siedlce, sezon 2017/18

Miejsce: 9

Punkty: 11

Bramki: 9-11

Bilans gier: 3 zwycięstwa, 2 remisy, 3 porażki

Strzelcy: 3 - Dariusz Zjawiński, 2 - Mateusz Żytko, 1 - Adrian Paluchowski, Dawid Polkowski, Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Wichtowski

Wynik ostatniego meczu: 1:0 ze Stomilem Olsztyn

Skład z ostatniego meczu: 12. Rafał Misztal – 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 27. Jakub Szrek, 22. Miroslav Pastva (62, 35. Dawid Polkowski), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz (86, 24. Damian Świerblewski), 29. Dominik Kun – 9. Dariusz Zjawiński (76, 87. Adrian Paluchowski)

Pauzują: Piotr Mroziński, Krystian Stępniowski oraz Mateusz Żytko

Zagrożeni pauzą: Miroslav Pastva, Dariusz Zjawiński (po 3 żółte kartki)

MENU