Pomoc dla Oskara

Środowisko piłkarskie trzyma się razem - dlatego apelujemy o pomoc dla Oskara, byłego bramkarza BBTS-u, a ostatnio sędziego piłkarskiego. 

Oskar Harężlak mieszka w Komorowicach. Od dziecka interesuje się piłką nożną. Skończył szkołę sportową BBTS Podbeskidzie, grał na pozycji bramkarza od 2017 roku jest sędzią piłkarskim.

21-latek od 8 lat choruje na Pierwotne Niedobory Odporności. Dlatego regularnie, co kilka tygodni, musi być poddawany przetaczaniu immunoglobulin i jest pod stałą opieką immunologa klinicznego w Krakowie. 

Kiedy latem 2018 roku Oskar poczuł się znacznie gorzej, wydawało się, że to efekt wieloletniej choroby, a nie zapowiedz czegoś dużo poważniejszego. Doraźne działania nie przynosiły efektu. Początkiem października musiał położyć się w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie. Tu przeszedł szereg badań, w tym biopsję płuc, której wyniki w połowie grudnia pozwoliły w końcu postawić diagnozę: chłoniak agresywny.

Obecnie Oskar przebywa w na oddziale hematologii szpitala w Krakowie, gdzie otrzymuje immunochemioterapię, zaplanowaną na 8 cykli. Jest już po pierwszej chemii. 

21-latek z Komorowic  studiuje na Uniwersytecie Ekonomicznym, ale choroba zmusiła go do podjęcia urlopu dziekańskiego. Oskar ma 7-letniego brata Leosia, dla którego jest największym autorytetem. 

Powrót Oskara na boisko piłkarskie i przerwane s tudia jest także w naszych rękach rękach. Zachęcamy do wsparcia finansowego leczenia Oskara, poprzez przekazanie 1% podatku lub wpłatę na indywidualny numer subkonta bankowego.

Fundacja ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
KRS 0000248546
cel szczegółowy: "Oskar HARĘŻLAK"

Darowizny można wpłacać na konto fundacji ISKIERKA:
ING BANK ŚLĄSKI 79 1050 0099 6781 1000 1000 0815 (w tytule przelewu "Oskar HARĘŻLAK")

MENU