Powała: "Coś więcej niż drużyna"

Kapitan młodzieżowego zespołu Podbeskidzia Konrad Powała na gorąco, zaraz po meczu gwarantującym awans do Centralnej Ligi Juniorów specjalnie dla tspodbeskidzie.pl.

Wszyscy, razem ze sztabem szkoleniowym daliśmy radę. Przez rok stworzyliśmy naprawdę coś wielkiego. Nie określiłbym nas jako drużyna, ale nawet coś więcej - jako rodzina. Udało nam się między sobą stworzyć takie relacje, że jeden walczy za drugiego nie tylko na boisku, ale i poza nim. To naprawdę coś wspaniałego. 
Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz, to muszę powiedzieć, że drużyna z Bydgoszczy to charakterni chłopcy i chcieli pokazać, że po fizycznej, twardej walce potrafią wygrać. Nie udało im się to, bo my oprócz techniki posiadamy jeszcze jeden atut – potrafimy walczyć obojętne w jakich warunkach – czy jest to sztuczna, czy naturalna murawa. W dwumeczu pokazaliśmy, że jesteśmy lepsi - dziś wygrać się nie udało, ale przecież cieszymy się z awansu. Było w tym sezonie wiele aspektów do poprawy, ale razem robiliśmy wszystko, żeby je zniwelować. Pokazaliśmy i w lidze i w tym dwumeczu że potrafimy dominować. Dziś było więcej walki, więcej kartek, było ciężko, dużo pracy trzeba było wykonać na boisku, a teraz możemy cieszyć się z awansu!

MENU