Pożegnanie Roberta

Król strzelców Ekstraklasy i najlepszy jej zawodnik sezonu 2012/13 i przez lata ulubieniec kibiców Podbeskidzia pożegna się z bielskimi fanami przed meczem z Ruchem Chorzów.

Robert Demjan po sezonie 2016/17 odszedł z Podbeskidzia i karierę kontynuuje na Słowacji, ale wróci do Bielska-Białej, aby pożegnać się ze swoimi kibicami. Przez lata był oklaskiwany na Stadionie Miejskim a po każdym golu skandowano jego nazwisko, aż trzeszczały mury okolicznych budynków. Dziś kibice Podbeskidzia po raz ostatni zobaczą Słowaka na murawie.

Gorąco zapraszamy na mecz z Ruchem Chorzów,  przed którym symbolicznie pożegnamy "Demiego". Podziękujmy mu za każdą zdobytą bramkę i każdą minutę spędzoną w barwach Podbeskidzia.

Jak wiele Robert zrobił dla Górali, trudno wyliczyć, bo wymyka się to tradycyjnym piłkarskim statystykom. Już w pierwszym meczu przed bielską publicznością Demi zdobył dwie bramki i zapewnił Góralom zwycięstwo 2:0 nad Górnikiem Polkowice (było to 7 sierpnia 2010 roku), w sezonie 2010/11, tak pamiętnym dla fanów TSP rozegrał 35 spotkań i zdobył 10 bramek, dzięki czemu mógł na koniec świętować awans do Ekstraklasy oraz półfinał Pucharu Polski. 

W Ekstraklasie w 125 meczach zdobył 31 bramek, a w sezonie 2012/13 z 14 golami został Królem Strzelców Ekstraklasy, Najlepszym Napastnikiem Ekstraklasy i Najlepszym Zawodnikiem ligi. To, jak do tej pory, jedyny w krótkiej historii klubu zawodnik, który sięgnął po tak prestiżowe wyróżnienia. W ostatnim roku pobytu w Bielsku-Białej Słowak dołożył kolejne cztery trafienia i rozegrał 25 meczów. Sumarycznie liczby Demjana wyglądają następująco: 6 sezonów, rozegrał 193 mecze i zdobył 46 bramek.

 

MENU