04.10.2018

[Puchar Polski]: 1/16 z Wisłą Sandomierz!

Sprawca ogromnej niespodzianki, pogromca piątej drużyny Ekstraklasy, zespół Wisły Sandomierz będzie rywalem Podbeskidzia w 1/16 finału Pucharu Polski.Kibice Podbeskidzia z zainteresowaniem śledzili wczorajszy pojedynek Wisły Sandomierz z Koroną Kielce, bowiem ze zwycięzcą tego starcia Górale mierzyć się będą w kolejnej fazie rozgrywek krajowego pucharu. Zdecydowana większość obserwatorów za wyraźnego faworyta uznawała drużynę z Ekstraklasy, ale właśnie na tym polega urok Pucharu Polski, że nie zawsze faworyci zwyciężają. Tak było i tym razem - Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, ale szybko dwoma trafieniami odpowiedziała Korona i wydawało się, że Wisła nie podniesie się po tych ciosach. Kwestia wyniku znów się otworzyła gdy w 40 minucie czerwoną kartkę zobaczył Łukasz Kosakiewicz i kielczanie całą drugą połowę musieli grać w osłabieniu. Bezlitośnie wykorzystała to drużyna Dariusza Pietrasiaka (były zawodnik Podbeskidzia jest obecnie trenerem Wisły), która za sprawą dwóch celnych trafień Wiktora Putina w 55 i 65 minucie najpierw wyrównała, a następnie wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końcowego gwizdka.Wisła Sandomierz będzie gospodarzem meczu 1/16 finału z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Spotkania tej fazy rozgrywek odbędą się 30 i 31 października. Termin rezerwowy zaplanowano w dniach 6-8 listopada.