Rakowski Góralem!

Były już pomocnik Zagłębia Lubin zasilił szeregi Podbeskidzia! 

Adrian Rakowski to środkowy pomocnik, który na swym koncie ma ponad 80 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Od sezonu 2007/08 kiedy to pojawił się w drużynach juniorskich Zagłębia Lubin tylko raz zmienił klub udając się wiosną sezonu 2013/14 na wypożyczenie do pierwszoligowej Olimpii Grudziądz. Niemal całą dorosłą karierę ten 26-latek spędził więc w zespole Miedziowych, z którym grał nie tylko w Ekstraklasie, ale też 1 Lidze, zaliczając zresztą awans. 

Dziesięć lat spędzonych w Zagłębiu to kawał czasu, mam do tego miejsca, klubu ogromny sentyment. Cieszę się jednak, że spotka mnie coś nowego - nowy klub, nowe wyzwania. Podbeskidzie to świetna drużyna, poukładany klub z aspiracjami. Mam nadzieję, że sprostam oczekiwaniom i zrobimy fajny wynik. Do każdego meczu trzeba podchodzić jak o życie. Mam za sobą sezon z awansem i choć z boku mogło się wydawać że był on łatwo wywalczony, ale naprawdę do każdego meczu, czy to z zespołem z dolnych rejonów tabeli czy z górnych podchodziliśmy tak, jakby miał to być ostatni mecz. Małymi kroczkami do celu. rezultat był bardzo dobry. Drużyna Podbeskidzia jest bardzo dobra, tak jak i jej sztab. Myślę, że tą drużynę stać na sukces, choć oczywiście nie da się niczego zapewnić. Wiele drużyn chce walczyć o najwyższe cele. Podbeskidzie jednak stać na to by grać w przyszłości w Ekstraklasie. 

Długość kontraktu: rok z opcja przedłużenia na kolejne 12 miesięcy. Adrian jeszcze dziś dołączy do zgrupowania w Zlatych Moravcach. 

MENU