Raport z wypożyczeń

Jak w miniony weekend radzili sobie wypożyczeni Górale? Zapraszamy na raport!

I Liga

Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)

Bramki: Banasiak 37', Woźniak 53'

Olimpia z Danielem Ferugą w pierwszym składzie na własnym terenie pokonała wyżej notowaną Sandecję Nowy Sącz 2:0, po bramkach Adama Banasiaka i Marcina Woźniaka. Dzięki tej wygranej Olimpia plasuje się aktualnie na 7 pozycji i zrównała się dorobkiem punktowym właśnie z Sandecją (jednak zespół z Nowego Sącza ma o jedno spotkanie mniej). 

Daniel Feruga (Olimpia Grudziądz) - 76 minut 

- - - 

II Liga

Stal Stalowa Wola - Warta Poznań 0:1

Bramka: Tomasz Dejewski 15'

Kamil Jonkisz po jednym meczu pauzy wrócił do gry w barwach Stali Stalowa Wola i po raz drugi w tym sezonie wybiegł w podstawowym składzie. Niestety 21-latek po tym spotkaniu zadowolony być nie mógł - Stal przegrała na własnym terenie z Wartą Poznań 0:1 i aktualnie plasuje się na 12 miejscu w tabeli z jednopunktową przewagą nas strefą spadkową. 

Kamil Jonkisz (Stal) - 62 minuty

- - - 

Kotwica Kołobrzeg - Radomiak Radom 3:1

Bramki: Mateusz Świechowski 52, Bartosz Biel 55, Piotr Giel 68 - Leândro 38 (k)

Kotwica po serii czterech porażek z rzędu wreszcie zdołała zapisać na swoje konto punkty i to dość niespodziewanie - w starciu z pretendentem do awansu. Zwycięstwo z Radomiakiem Radom przyszło niemal w ostatnim momencie, bo zespoły znajdujące się wyżej w tabeli zaczęły najzwyczajniej w świecie Kotwicy "odjeżdżać". Oczywiście zespół Mateusza Janeczki wciąż znajduje się w strefie spadkowej, jednak trzy punkty z soboty są niezłym prognostykiem przed zbliżającymi się meczami, które zadecydują w jakiej klasie rozgrywkowej zespół z Kołobrzega występować będzie w przyszłym sezonie. Póki co Kotwica jest 17 w tabeli, jednak do bezpiecznego miejsca traci tylko trzy "oczka"

Mateusz Janeczko - wszedł w 84 minucie. 

- - - 

III Liga

BKS Stal Bielsko-Biała - KS Polkowice 2:1

Bramki: Krzysztof Chrapek 5, Mariusz Sobala 86 - Maciej Bancewicz 67 (k)

BKS Stal Bielsko-Biała w miniony weekend zaliczył pierwsze tej rundy zwycięstwo w ramach rozgrywek III Ligi. Na Stadionie Miejskim zespół ten z Konradem Karetą i Aleksandrem Chmielewskim w składzie pokonał KS Polkowice 2:1. 

Konrad Kareta - 90 minut, Aleksander Chmielewski - wszedł w 77 minucie, Bartosz Iskrzycki - nie zagrał (wszyscy BKS)

 

MENU