04.05.2016

Raport z wypożyczeń

Sprawdźmy jak w długi, majowy weekend radzili sobie wypożyczeni Górale. Zapraszamy na raport!
Sebastian Bartlewski (Olimpia Grudziądz)Olimpia kontynuuje świetną, wiosenną passę bez porażki i coraz pewniej kroczy drogą ku utrzymaniu. Mimo, iż tym razem rywal był z najwyższej półki, zespołowi z Grudziądza udało się zapisać na swe konto jedno oczko. Spotkanie z Arką Gdynia, poza faktem gry z liderem rozgrywek dla Sebastiana Bartlewskiego było wyjątkowe z jeszcze jednego powodu. To przecież w Gdyni urodził się i wychował ten 21-letni pomocnik i to właśnie z Arki trafił do Podbeskidzia. W meczu ze swym byłym zespołem Sebastian rozegrał 45 minut. Arka Gdynia – Olimpia Grudziądz 0:0, Sebastian Bartlewski rozegrał 45 minut. - - - Fabian Hiszpański (Wisła Płock)Wisła Płock, tak jak i Arka jest niemal pewna awansu i może powoli myśleć już o grze w Ekstraklasie. Dziesięciopunktowa przewaga nad trzecim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz daje komfort, lecz cały czas trzeba trzymać rękę na pulsie, bo nie takie rzeczy już piłkarski świat widział. W ostatnim spotkaniu płocczanie – podobnie jak lider z Gdyni – bezbramkowo zremisowali na własnym terenie. W meczu ze Stomilem Olsztyn wypożyczony z TSP Fabian Hiszpański, jak to najczęściej w tym sezonie bywało pojawił się na boisku po przerwie. Wisła Płock – Stomil Olsztyn 0:0, Fabian Hiszpański – pojawił się na boisku w 82 minucie meczu. - - - Gracjan Horoszkiewicz (Chrobry Głogów)Zespół wypożyczonego z Podbeskidzia młodego stopera tym razem nie grał (walkower za mecz z wycofanym z rozgrywek Dolcanem Ząbki)- - - Mateusz Janeczko  (Drutex-Bytovia Bytów)Drutex-Bytovia wygrała w wyjazdowym spotkaniu z GKS-em Katowice 2:0. Janeczko niestety nie wystąpił w tym spotkaniu.- - - Kamil Jonkisz i Konrad WrzesińskiObydwaj wypożyczeni zawodnicy wybiegli w podstawowym składzie Pogoni Siedlce w wygranym meczu ze spadkowiczem z Ekstraklasy – GKS-em Bełchatów. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył po strzale z rzutu karnego Mateusz Żytko w 82 minucie. Dla Pogoni są to bardzo cenne trzy punkty w walce o utrzymanie. Dzięki wygranej siedlczanie awansowali na 11 pozycję, lecz nad miejscem 15, które będzie zmuszone grać jeszcze w barażach o utrzymanie dzielą ich tylko dwa punkty. Pogoń Siedlce – GKS Bełchatów 1:0 (0:0), Kamil Jonkisz – 76 minut, Konrad Wrzesiński – 90 minut. - - - Fortuna LigaRobert Mazan (MSK Żilina)Ostatnie spotkania oddaliły zespół Roberta Mazana od możliwości gry w eliminacjach Ligi Europy. Trzy mecze i dwa punkty to zdecydowanie za mało, szczególnie w końcowej fazie sezonu. Na ten moment MSK traci trzy oczka do czwartego Spartaka Trnavy. W ostatnim meczu piłkarze z Żiliny mierzyli się jednak z bardzo wymagającym rywalem – Slovanem Bratysława i bezbramkowo zremisowali. Mazan po kilku meczach na ławce rezerwowych wrócił do podstawowego składu i rozegrał 90 minut. MSK Żilina – Slovan Bratysława 0:0, Robert Mazan rozegrał całe spotkanie. - - - II Liga Szymon Jarosz (Nadwiślan Góra) pojawił się na boisku w 73 minucie meczu, jednak nie zdołał zapobiec porażce swojego zespołu. Nadwiślan od 68 minuty zmuszony był grać w 10 po czerwonej kartce dla Tomasza Margola. Nadwiślan zajmuje 16 miejsce w tabeli II Ligi, które zagrożone jest spadkiem. Stal Mielec – Nadwiślan Góra 3:0, Jarosz grał od 73 minuty- - - Arkadiusz Górka nie zagrał w meczu Znicza Pruszków z Rakowem Częstochowa, wygranym 1:0. Aktualnie Znicz plasuje się na 2 pozycji w tabeli z dorobkiem 51 punktów. Znicz Pruszków – Raków Częstochowa 1:0- - - III Liga Bartosz Iskrzycki rozegrał 90 minut w barwach BKS Stal Bielsko-Biała w meczu z LKS Bełk. Drugi z wypożyczonych do BKS-u Górali – Maciej Felsch wraca do siebie po kontuzji. BKS Stal – LKS Bełk 2:0