06.06.2016

Raport z wypożyczeń

Jak rozgrywki 2015/16 zakończyli wypożyczeni Górale? Zapraszamy na ostatni w tym sezonie raport z wypożyczeń! Sebastian Bartlewski (Olimpia Grudziądz)Olimpia do ostatniej kolejki w sezonie podchodziła już pewna utrzymania, więc po raz pierwszy w tym roku piłkarze z Grudziądza wybiegli na murawę  bez noża na gardle. Mecz wieńczący ciężki dla podopiecznych trenera Jacka Paszulewicza sezon rozegrany został w Suwałkach z Wigrami. W meczu tych sąsiadujących ze sobą w tabeli zespołów lepsi okazali się gospodarze wygrywając 2:1, warto jednak dodać, że na początku meczu Marcin Kaczmarek z Olimpii nie wykorzystał rzutu karnego. Sebastian Bartlewski pojawił się na placu gry po przerwie. Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz 2:1 (2:0), Bartlewski pojawił się na boisku w 56 minucie. - - - Fabian Hiszpański (Wisła Płock)Również porażką sezon zakończył kolejny z wypożyczonych Górali. Wisła Płock Fabiana Hiszpańskiego uległa w Katowicach GKS-owi 1:2 tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu, jednak to nie mogło popsuć humorów płocczan. Wisła w przyszłym sezonie będzie przecież występować w Ekstraklasie. Fabian - jak to zwykle w tym sezonie bywało - pojawił się na murawie po przerwie. GKS Katowice - Wisła Płock 2:1 (1:1), Hiszpański pojawił się na boisku w 73 minucie. - - - Gracjan Horoszkiewicz (Chrobry Głogów)Po dłuższej przerwie do podstawowego składu Chrobrego powrócił Gracjan Horoszkiewicz. Młody stoper rozegrał całe spotkanie ze zwycięzcą pierwszoligowych rozgrywek - Arką Gdynia, zakończone remisem 1:1. Ta strata punktów spowodowała spadek zespołu z Głogowa na 6 lokatę na koniec sezonu, co i tak jest najlepszym wynikiem w historii klubu.Arka Gdynia - Chrobry Głogów 1:1 (0:1), Horoszkiewicz rozegrał 90 minut. - - - Mateusz Janeczko (Drutex-Bytovia Bytów)Mateusz Janeczko nie zagrał w przegranym meczu Drutex-Bytovii ze spadkowiczem z I Ligi - GKS-em Bełchatów. GKS Bełchatów - Drutex Bytovia 5:1 (2:0), Janeczko nie zagrał. - - - Kamil Jonkisz i Konrad Wrzesiński (Pogoń Siedlce)Pogoń o ligowy byt musiała drżeć do samego końca rozgrywek. Wprawdzie bezpośrednim spadkiem zespół Kamila Jonkisza i Konrada Wrzesińskiego zagrożony nie był, lecz wciąż istniała możliwość gry w barażach o utrzymanie. Aby do tego nie doszło siedlczanie musieli pokonać w ostatnim meczu sezonu Chojniczankę Chojnice i wtedy na miejscu barażowym znalazłaby się drużyna MKS-u Kluczbork. Piłkarze Pogoni stanęli na wysokości zadania i ograli rywala 1:0, co jak najbardziej wystarczyło do osiągnięcia upragnionego celu. Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0), Jonkisz i Wrzesiński rozegrali całe spotkanie. - - - Fortuna LigaRobert Mazan (MSK Żilina).Rozgrywki słowackiej ligi dobiegły już do końca. - - - Arkadiusz Górka (Znicz Pruszków), Szymon Jarosz (Nadwiślan Góra)W ostatnim meczu sezonu zespoły Znicza i Nadwiślana zmierzyły się ze sobą w Pruszkowie. Wynik 3:1 dla gospodarzy świetnie podsumowuje rozgrywki w wykonaniu obydwu drużyn. Znicz zakończył lige w świetnych nastrojach- nie dość że pożegnał się z kibicami zwycięstwem, to już kilka tygodni temu zagwarantował sobie awans do I Ligi. W zespole Nadwiślana humory niestety nie mogą dopisywać - porażka przypieczętowała spadek piłkarzy z Góry. Znicz Pruszków - Nadwiślan Góra 3:1 (1:0)Górka w tym meczu nie zagrał, Jarosz - 90 minut i żółta kartka. - - - III LigaBartosz Iskrzycki, Maciej Felsch (BKS Stal Bielsko-Biała)Bartosz Iskorzycki i Maciej Felsch zagrali w zwycięskim meczu BKS-u Stal Bielsko-Biała z rezerwami Piasta Gliwice. Dwa trafienie dla BKS-u zaliczył były piłkarz TSP Krzysztof ChrapekBKS - Piast II Gliwice 3:0, Iskrzycki - 90 minut, Felsch pojawił się na boisku w 79 minucie.