Raport z wypożyczeń

Sprawdźmy jak w miniony weekend radzili sobie wypożyczeni Górale. Zapraszamy na raport! 

I Liga

Daniel Feruga (Olimpia Grudziądz) - 45 minut. 

Pomocnik wypożyczony do Olimpii w środę miał okazję przypomnieć się bielskiej publiczności (Podbeskidzie ograło zespół z Grudziądza 3:0), a w miniony weekend znów zawitał na stadion na północy Polski. Tym razem Olimpia zawitała do Tychów. Tak jak wizyty w Bielsku-Białej tak też wizyty na stadionie GKS-u podopieczni Jacka Paszulewicza do udanych zaliczyć nie mogą. Kolejna porażka - już nie takich rozmiarów jak przy Rychlińskiego, ale znów do Grudziądza zespół Ferugi wrócił bez punktów. Tym razem Daniel pojawił się na boisku zaraz po przerwie. Spotkanie rozstrzygnęło się w końcówce meczu (zwycięski gol padł w 81 minucie, trzy minuty wcześniej wyrównał Eusebio), ale jeszcze na kwadrans przed końcem to Olimpia mogła cieszyć się z prowadzenia, lecz Michalik spudłował rzut karny.

GKS Tychy - Olimpia Grudziądz 2:1

Bramki: Dawid Błanik 37, Piotr Ćwielong 81 - Eusébio Bancessi 78
W 74. minucie Damian Michalik (Olimpia Grudziądz) nie wykorzystał rzutu karnego.

- - - 

II Liga

Kamil Jonkisz (Stal Stalowa Wola) - w miniony weekend nie zagrał, Sebastian Madejski (Wisła Puławy) - 90 minut. 

Zespoły obydwu Górali stanęły w miniony weekend naprzeciwko siebie. Kamilowi Jonkiszowi niestety nie było dane zagrać w tym meczu, ale Sebastian Madejski rozegrał za to całe spotkanie. "Madej" jest pewnym punktem zespołu z Puław i do tej pory rozegrał wszystkie możliwe spotkania w lidze i Pucharze Polski (łącznie 10). Wynik meczu Wisły ze Stalą? Remis. Dla zespołu z Puław kolejny, czwarty już z rzędu. Po tym podziale punktów Wisła jest 10, Stal - 9. 

Wisła Puławy - Stal Stalowa Wola 1:1

Bramki: Jakub Smektała 49 - Mateusz Stąporski 70

- - - 

III Liga

Aleksander Chmielewski - od 62 minuty i Maciej Felsch - 45 minut (obydwa Elana Toruń) 

Elana Toruń w miniony weekend zremisowała 1:1 z KKS Kalisz, tracąc w tym meczu nie tylko punkty, ale też pozycję lidera. Elana jako jedna z dwóch ekip w lidze nie doznała jeszcze porażki i na ten moment plasuje się na drugim miejscu w tabeli. Maciej Felsch wybiegł w podstawowym składzie i został ukarany żółtą kartką. Aleksander Chmielewski pojawił się na boisku w drugiej części. 

Łukasz Zakrzewski (BKS Stal Bielsko-Biała) - 90 minut

BKS w minionej kolejce zmierzył się na wyjeździe z rezerwami Górnika Zabrze i zainkasował trzy punkty. Wygraną zapewnił gol z 51 minuty autorstwa Jarnota. Łukasz Zakrzewski rozegrał całe spotkanie. Po tym zwycięstwie BKS zajmuje 5 miejsce w swojej grupie. 

- - - 

IV Liga

Bartłomiej Iskrzycki (Kuźnia Ustroń) - 90 minut

Kuźnia uległa w meczu na wyjeździe Odrze Centrum Wodzisław Śląski 0:1 po bramce Marcina Ośliźloka z 22 minuty. Po 6 kolejkach Kuźnia jest 11 w tabeli z dorobkiem 5 punktów. 

Fortuna Liga (Słowacja)

Peter Sladek (FC Vion Zlate Moravce) - od 87 minuty.

W niedzielę swój mecz rozegrał także zespół FC Vion Zlate Moravce, w którym na wypożyczeniu przebywa Peter Sladek. Pomocnik pojawił się na boisku w samej końcówce przegranego spotkania z DAC Dunajska Streda (2:3) tuż po trzecim golu dla gości. 

FC Vion Zlate Morace - DAC Dunajska Streda 2:3

Bramki: Róbert Gešnábel 64', Róbert Gešnábel 63' - Marko Divković 85', Zsolt Kalmár 79', Zsolt Kalmár 53

 

 

 

MENU