23.05.2016

Raport z wypożyczeń

Rozgrywki piłkarskie na niższych szczeblach powoli dobiegają do końca. Jak na finiszu rozgrywek radzą sobie wypożyczeni Górale? Zapraszamy na cotygodniowy raport! Sebastian Bartlewski (Olimpia Grudziądz)Mecz z GKS-em Bełchatów był niezwykle istotny dla układu dolnej części tabeli. Zarówno Olimpia jak i niedawny spadkowicz z Ekstraklasy (z sezonu 2014/15) zaciekle walczą o pozostanie w I Lidze. A że o tym samym myśli jeszcze kilka innych zespołów zamieszanych w walkę o utrzymanie, punkty i to z bezpośrednim rywalem o bezpieczne pozycje były na wagę złota. W podstawowym składzie przyjezdnych z Grudziądza wystąpił - jak to zwykle dotychczas bywało - Sebastian Bartlewski i dołożył swoją cegiełkę do ważnego zwycięstwa. Olimpia mimo, iż przegrywała zdołała wywieźć z Bełchatowa trzy punkty i jest blisko utrzymania się w lidze. Utrzymania, które jeszcze przed startem rundy wiosennej wydawało się niemal niemożliwe. Aktualnie zespół z Grudziądza ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową i punkt nad miejscem barażowym, więc w dwóch ostatnich meczach trzeba jeszcze potwierdzić pierwszoligowe aspiracje. GKS Bełchatów - Olimpia Grudziądz 1:2 (1:0), Sebastian Bartlewski - 90 minut i żółta kartka. - - - Fabian Hiszpański (Wisła Płock)Wisła wreszcie przypieczętowała awans do Ekstraklasy i to w fantastycznym stylu! Zespół Fabiana Hiszpańskiego zdeklasował trzeciego w tabeli Zawiszę Bydgoszcz, jedyny zespół który teoretycznie mógł jeszcze przeszkodzić płocczanom w powrocie do elity. Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka, który jest specjalistą od awansów (ma ich na koncie już sześć, w tym dwa z Wisłą!) ograli rywali na własnym terenie aż 5:0 i nie pozostawili żadnych wątpliwości komu należy się Ekstraklasa. Fabian Hiszpański mimo, iż przez większą cześć sezonu był zawodnikiem wchodzącym z ławki - tak jak i w meczu z Zawiszą - ma spory wkład w ten awans. Wisła Płock - Zawisza Bydgoszcz 5:0 (1:0), Fabian Hiszpański - 15 minut. - - - Gracjan Horoszkiewicz (Chrobry Głogów)Chrobry jest bardzo blisko zakończenia sezonu w pierwszej piątce, co będzie sporym osiągnięciem. Tym razem zespół Gracjana Horoszkiewicza (w tym meczu nie zagrał) bezbramkowo zremisował z GKS-em w Katowicach. GKS Katowice - Chrobry Głogów 0:0, Horoszkiewicz nie zagrał- - - Mateusz Janeczko (Drutex-Bytovia Bytów), Kamil Jonkisz i Konrad Wrzesiński (Pogoń Siedlce)Dwa zespoły, trzech Górali. Niestety jednak w meczu w Siedlcach nie wystąpił Mateusz Janeczko, więc wypożyczonych piłkarzy TSP oglądać można było tylko w barwach Pogoni. Zarówno Kamil Jonkisz jak i Konrad Wrzesiński wybiegli w podstawowym składzie siedlczan. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i o ile Bytovii strata punktów na tym etapie rozgrywek nie robi większej różnicy, o tyle Pogoń musi być zawiedziona wynikiem. Na ten moment siedlczanie są jedną pozycję nad strefą barażową, mając tyle samo punktów co zajmujący 15 lokatę MKS Kluczbork. Pogoń Siedlce - Drutex-Bytovia Bytów 0:0, Janeczko nie zagrał, Jonkisz i Wrzesiński - po 90 minut. - - - Fortuna Liga Robert Mazan (MSK Żilina)Sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej Słowacji dobiegł już do końca. Na zakończenie zespół naszego jedynaka za granicą - Roberta Mazana uległ 0:3 MFK Zemplin Michalovce, lecz od 65 minuty występował w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką ukarany został jeden ze stoperów - Švejdík. Żilina zajęła 5 miejsce w tabeli w 33 meczach gromadząc na swoim koncie 48 punktów przy bilansie bramkowym 58-46. W ostatnim meczu Mazan nie zagrałMFK Zemplin Michalovce - MSK ŻILINA 3:0 (2:0), Mazan nie zagrał. - - - II LigaW odmiennych nastrojach sezon mogą kończyć dwaj zawodnicy TSP wypożyczeni do II Ligi. Arkadiusz Górka awansował ze swoim Zniczem Pruszków do I Ligi, a awans ten przypieczętowany został wygraną z Kotwicą Kołobrzeg 2:0 na własnym terenie. Górka w tym meczu jednak nie zagrał.
Nadwiślan Góra z Szymonem Jaroszem w składzie uległ 0:1 na wyjeździe Polonii Bytom i jest o krok od spadku z ligi. Jarosz rozegrał 90 minut. - - - III LigaW meczu BKS-u Stal Bielsko-Biała z Pniówkiem Pawłowice Śląskie (1:1) 90 minut rozegrał Bartosz Iskrzycki