30.05.2016

Raport z wypożyczeń

Finisz rozgrywek ligowych w Polsce już bardzo blisko, rozstrzygnięć coraz więcej. Co czeka zespoły, w których przebywają aktualnie wypożyczeni Górale? Zapraszamy na raport! Sebastian Bartlewski (Olimpia Grudziądz)Dzięki zwycięstwu nad bardzo dobrze prezentującą się wiosną Sandecją Nowy Sącz zespół z Grudziądza dokonał czegoś, co jeszcze na początku roku wydawało się niemożliwe. Drugą rundę Olimpia rozpoczynała z pozycji absolutnego outsaidera, mając na koncie zaledwie 14 punktów zdobytych w 19 meczach. Sezon zakończą z co najmniej 42 ligowymi oczkami, co już teraz, na kolejkę przed końcem rozgrywek gwarantuje im utrzymanie. Podopieczni trenera Jacka Paszulewicza spisali się więc wiosną na medal, a sporą cegiełkę do tego wyniku dołożył Sebastian Bartlewski. Wypożyczony z TSP zawodnik rozegrał do tej pory 11 spotkań (z czego 10 w pierwszym zestawieniu), będąc jednym z podstawowych graczy. W ostatnim meczu wprawdzie nie zagrał, lecz miał pełne prawo do ogromnej radości po ostatnim gwizdku. Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz 3:2 (0:2), Bartelwski nie zagrał. - - - Fabian Hiszpański (Wisła Płock)Okazję do świętowania (choć kolejkę wcześniej) miał też inny z piłkarzy TSP - Fabian Hiszpańśki. Wisła Płock, do której jest wypożyczony już w poprzedniej serii gier awansowała do Ekstraklasy gromiąc Zawiszę Bydgoszcz. Tym razem płocczanie na własnym terenie podejmowali Wigry Suwałki, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Hiszpański jak to zwykle w tym sezonie bywało, pojawił się na boisku po przerwie, tym razem zmieniając Arkadiusza Recę. Wisła Płock - Wigry Suwałki 0:0, Hiszpański - od 65 minuty.- - - Gracjan Horoszkiewicz (Chrobry Głogów)Młodzieżowy reprezentant kraju niestety znów nie wystąpił w meczu Chrobrego. Jego koledzy w miniony weekend ulegli u siebie Zagłębiu Sosnowiec 1:3. Zespół z Głogowa zajmuje aktualnie czwartą lokatę. Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (1:0), Horoszkiewicz nie zagrał- - - Mateusz Janeczko (Drutex-Bytovia Bytów)W meczu swojego zespołu nie zagrał również Mateusz Janeczko. Drutex-Bytovia bezbramkowo zremisowała na własnym terenie z Miedzią Legnica, choć w 10 minucie miała świetną okazję do otwarcia wyniku - rzutu karnego nie wykorzystał Janusz Surdykowski. Drutex-Bytovia Bytów - Miedź Legnica 0:0, Janeczko nie zagrał- - - Kamil Jonkisz, Konrad Wrzesiński (Pogoń Siedlce)Pogoń wciąż nie jest pewna utrzymania w I Lidze. Zespół Jonkisza i Wrzesińskiego, którzy rozegrali całe spotkania przegrał w minionej kolejce ze Stomilem w Olsztynie, przez co wiele zależeć będzie od ostatniego meczu w sezonie. Na ten moment siedlczanie są na bezpiecznej pozycji w tabeli, jednak tuż za ich plecami, na miejscu 15 (baraż o utrzymanie) z taką samą liczbą punktów znajduje się MKS Kluczbork. Piłkarze z Kluczborka są w o tyle lepszej sytuacji, że praktycznie rzecz biorąc sezon już zakończyli, bo za ostatnią kolejkę, z automatu doliczone zostaną im trzy punkty. To oznacza, że Pogoń aby być  pewna utrzymania i zapobiec występowi w barażach musi swój mecz wygrać. Siedlczanie w 34 kolejce zagrają z Chojniczanką Chojnice, która zajmuje 11 miejsce. - - - II LigaArkadiusz Górka (Znicz Pruszków) nie grał, gdyż jego zespół pauzował (walkower w meczu wycofanego z ligi Okocimskiego Brzesko). Znicz awansował do I Ligi. Szymon Jarosz (Nadwiślan Góra) pojawił się na boisku w 84 minucie wygranego meczu z Puszczą Niepołomice. Nadwiślan walczy o utrzymanie, aktualnie znajduje się w strefie spadkowej, choć ma  tyle samo punktów co znajdująca się na bezpiecznej pozycji Stal Stalowa Wola. - - - III Liga Bartosz Iskorzycki (BKS Stal Bielsko-Biała) wybiegł w pierwszym składzie przegranego meczu z Ruchem Zdzieszowice (0:1).