08.05.2017

Raport z wypożyczeń

Jak w miniony weekend radzili sobie wypożyczeni Górale? Zapraszamy na cotygodniowy raport!I LigaOlimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 0:0, Daniel Feruga (Olimpia) - od 59 minuty. Spotkanie to było jedynym w tej kolejce I Ligi, w którym nie padły bramki. Wynik nie zadowolił żadnej z ekip, bo w kontekście walki o awans remis to nie zyskany punkt, a stracone dwa. Olimpia aktualnie traci do miejsca premiowanego awansem 3 punkty, Wigry mają o jedno oczko mniej. - - - II LigaKotwica Kołobrzeg - Stal Stalowa Wola 3:2, Mateusz Janeczko (Kotwica) nie zagrał, Kamil Jonkisz (Stal) 90 minut. Obydwa zespoły bronią się przed spadkiem i o ile póki co lepiej ta sztuka wychodziła Stali, to tym razem górą była Kotwica. Dzięki temu zwycięstwu, które zagwarantowało zresztą trafienie byłego Górala Sebastiana Bartlewskiego zespół z Kołobrzegu zainkasował ogromnie cenne punkty. Na ten moment strata do bezpiecznego miejsca wynosi 5 punktów, ale nie jest to oczywiście nie do zrobienia. W strefie spadkowej znajduje się też Stal, tyle że punktowej straty do bezpiecznego miejsca nie ma żadnej. Na 15 pozycji znajduje się ze względu na gorszy bilans i porównując sytuację tego zespołu do Kotwicy - jest po prostu dużo lepsza. O jakimkolwiek komforcie nie ma tutaj jednak mowy, walka w obydwu przypadkach toczyć się może jeszcze nawet do ostatniej kolejki. - - - III Liga BKS Stal Bielsko-Białą - Lechia Dzierżoniów 3:0, Aleksander Chmielewski - od 46 minuty, Konrad Kareta i Bartosz Iskrzycki tym razem nie zagrali. BKS pewnie pokonał kolejnego rywala i zbliżył się na dwa punkty do drugiego w tabeli Ruchu Zdzieszowice. Do lidera strata jest już dużo większa - GKS Jastrzębie ma nad bielskim zespołem 7 punktów przewagi.