Rehabilitacja Górali w Orto Med Sport

Trzech Górali dochodzi do pełni sił pod okiem najlepszych specjalistów w Orto Med Sport Bielsko-Biała. 

Paweł Moskwik, Lubos Kolar oraz Damian Chmiel ciężko trenują rehabilitując się po kontuzjach i zabiegach jakie przeszli w ostatnim czasie. Większość zawodników Podbeskidzia odpoczywa na urlopach, a ta trójka robi wszystko aby jak najszybciej wrócić do standardowych treningów. Najbliżej powrotu jest Moskwik, który po naderwaniu mięśnia szybko wraca do zdrowia i wielce prawdopodobne, że przygotowania do sezonu zacznie razem z zespołem. Inaczej wygląda sytuacja Kolara i Chmiela, których kontuzje były poważniejsze. Najlepiej sytuację całej trójki podsumował Dominik Chałupnik współzałożyciel Orto Med Sport Bielsko-Biała: 

Przypomnijmy, że Lubos Kolar doznał kontuzji zerwania więzadła krzyżowego przedniego oraz uszkodzenia łąkotki i więzadła pobocznego, Paweł Moskiwk miał naderwany mięsień czworogłowy, natomiast Damian przeszedł zabieg operacyjny stawu biodrowego, który pozwoli mu wrócić w pełni sił na boisko. Przewidujemy, że Paweł będzie od przyszłego tygodnia gotowy, ale będzie musiał przebyć tutaj z nami trening motoryczny, a to będą jakieś 3-4 dni. Jeśli chodzi o Lubosa, to zakładamy że do zajęć z drużyną wróci w sierpniu. Wygląda już bardzo dobrze, rehabilituje się bez przeszkód i zapowiada się na powrót na boisko. W przypadku Damiana będziemy musieli poczekać dłużej. 

Treningi w trakcie okresu rehabilitacyjnego to naprawdę ciężka praca, często cięższa niż podczas standardowych zajęć. 

Rehabilitacja nie polega na leżeniu na stole. Trzeba mocno się napocić, włożyć sporo pracy czasem nawet 6-7 godzin dziennie. Oczywiście im kontuzja jest lżejsza tym czas rehabilitacji jest skrócony, ale poniżej trzech godzin nie wypuszczamy stąd nikogo. Chłopaki mają tutaj co robić i cały czas muszą dawać z siebie tyle co na treningu, a czasem nawet więcej aby w pełni sił wrócić na boisko. Nasi fizjoterapeuci dbają o to, żeby pacjenci wypełnili pełen plan  - podsumował Dominik Chałupnik. 

Jak rehabilitacja przebiega z punktu widzenia zawodnika? O to zapytaliśmy Pawła Moskwika. 

Wszystko jest świetnie zorganizowane, fizjoterapeuci znają się na rzeczy i bardzo dobrze wykonują swoją pracę. Nic tylko korzystać. Powoli wracam do zdrowia, już praktycznie nie ma śladu po urazie, ale jeszcze trzeba się wzmocnić przed okresem przygotowań, żeby od początku być w odpowiedniej dyspozycji. Plan jest taki, żeby z drużyną wystartować z przygotowaniami do sezonu, stąd też moja obecność tutaj. - powiedział Moskiwk. 

 

MENU