Sabala: To dla mnie ważna bramka

Łotysz kilka dni temu podpisał kontrakt z Podbeskidziem. Dziś Valerijs Sabala już zadebiutował i zaliczył swoje pierwsze trafienie w barwach Podbeskidzia.

W Podbeskidziu jesteś zaledwie kilka dni, a już masz za sobą debiut i pierwszą bramkę

Przed dzisiejszym meczem miałem dopiero jeden pełny trening z drużyną, dlatego wierzę, że gdy poznamy się lepiej to nasza współpraca na boisku będzie jeszcze lepsza. Miałem kilka okazji do zdobycia bramki przy pierwszym strzale zabrakło mi trochę szczęścia bo bramkarz zdołał wybić piłkę na poprzeczkę, ale potem już po rzucie rożnym znalazłem się w odpowiednim miejscu i zdobyłem swoją pierwszą bramkę dla nowego klubu już w pierwszym meczu. To bardzo ważne trafienie dla mnie, liczę że dzięki temu łatwiej będzie mi zdobywać kolejne bramki. Rywale rzeczywiście wskazywali na pozycję spaloną, ale uważam, że niesłusznie, bo w momencie zagrania piłki byłem za obrońcą i dopiero później ruszyłem do niej.

Ostatnio mówiłeś, że twoją mocną stroną jest gra w polu karnym, ale dziś to po strzałach z dystansu sprawiłeś bramkarzowi rywali poważne kłopoty.

Tak, ale jednak bramkę zdobyłem z pola karnego, więc coś w tym jest (śmiech) A tak poważnie to napastnik nie może grać wyłącznie w szesnastce i czekać tam na piłki od partnerów. Musi wychodzić, szukać gry, próbować strzałów z dystansu albo robić miejsce innym zawodnikom w polu karnym i tak też staram się grać

Tym występem dałeś nadzieję na kolejne równie udane.

Po to tu przyszedłem żeby zdobywać bramki i pomóc drużynie w walce o awans do Ekstraklasy, ale oczywiście gra w rozgrywkach Pucharu Polski jest także bardzo ważna.

 

MENU