Sabala: Walczymy razem, stąd dobry wynik

Valerijs Sabala w 21 minucie popisał się piękna główką, która nie tylko dała mu pierwszego gola w sezonie, ale też zwycięstwo nad GKS-em Katowice.

 

O meczu: 

Dziś najważniejsze było zwycięstwo, nie ważne jak, ale ważne, że wygraliśmy to spotkanie. Walczyliśmy jeden za drugiego, biegaliśmy najszybciej jak tylko się dało i utrzymaliśmy ten korzystny wynik odnosząc zwycięstwo 1:0. Jest to bardzo dobry początek sezonu dla nas. 

O zdobytej bramce:

Nie mając metra dziewięćdziesiąt wzrostu przy wysokich obrońcach GKS-u udało mi się zdobyć bramkę. Nie chodzi tutaj o cwaniactwo, ale po prostu o wyczucie jak należy się ustawić w danej sytuacji. Ciężko mi to w sumie wytłumaczyć jest to chwila, przymierzasz głową i albo się uda, albo nie. 

O stabilności w składzie: 

Najważniejsze jest to, że w szatni panuje u nas świetna atmosfera i nowi gracze czują się bardzo dobrze w zespole. Walczymy razem, dlatego mamy dziś dobry wynik 
i chcemy by tak samo się skończyło w następnym spotkaniu. 

O współpracy z Kacprem Kostorzem: 

Bardzo dobrze gra mi się z Kacprem, jest to młodzieżowiec i uważam, że nic się nie stało, że nie wykorzystał swoich okazji na strzelenie bramek. Normalnie jedną z dwóch sytuacji trzeba wykorzystać, dziś mu się to nie udało, ale tak jak mówiłem, jest młody i jeszcze wiele przed nim. 

O nowych twarzach: 

Mamy dużo nowych zawodników, mieli miesiąc czasu na przygotowanie się i wejście do drużyny. Każdy siebie zrozumiał i wydaje mi się, że dobrze czują się w naszym zespole. Najważniejsze jest to, by wykonywać dobrą robotę na boisku, tak jak nakazuje grać trener. 

O kolejnym spotkaniu: 

Kolejne spotkanie będzie bardzo trudne, gramy na własnym terenie z Termalicą, która niedawno spadła z Ekstraklasy, zostało tam dużo dobrych zawodników. Dziś myślimy jeszcze o zwycięstwie nad GKS-em, a jutro już będziemy skupiać się na następnym meczu. 

MENU