Sierpina w grupie pościgowej

Łukasz Sierpina zdobywając dwie bramki w Olsztynie dołączył do grona zawodników, którzy depczą po piętach liderowi klasyfikacji strzelców Fortuna 1 Ligi, którym jest inny z Górali - Valerijs Sabala.

Bramki w meczu ze Stomilem były dla kapitana Podbeskidzia trafieniami numer 6 i 7 w tegorocznych rozgrywkach. Tyle samo goli mają na koncie jeszcze dwaj zawodnicy: Krzysztof Drzazga z Puszczy Niepołomice i Juliusz Letniowski z Bytovii. 

W dalszym ciągu samodzielnym liderem w wyścigu o tytuł króla strzelców jest łotewski napastnik Górali Valerijs Sabala, który ośmiokrotnie posyłał piłkę do bramki przeciwników. W ostatniej kolejce choć sam bramki nie zdobył, to znacznie pomógł Sierpinie przy obu bramkach: w sytuacji gdy padła pierwsza bramka, to jego dośrodkowanie spowodowało popłoch w szeregach defensywy Stomilu, z którego skorzystał kapitan TSP. Drugi gol padł z rzutu karnego podyktowanego za faul na Łotyszu. 

W najbliższym spotkaniu niestety Sierpina swojego dorobku nie powiększy - czwarta żółta kartka otrzymana w Olsztynie, wyklucza go z następnego spotkania. Bardzo ciekawie natomiast zapowiada się pojedynek napastników reprezentacji Łotwy. Sabala to najskuteczniejszy zawodnik w szeregach Podbeskidzia oraz w całej lidze, Vladislavs Gutkovskis to z kolei autor sześciu trafień dla Bruk-Betu, co daje mu wraz z Romanem Gergelem pozycję współlidera w klubowej klasyfikacji strzelców, oraz do podziału z czterema innymi zawodnikami trzecie miejsce w rankingu snajperów Fortuna 1 Ligi. 

Fortuna 1 Liga: klasyfikacja strzelców

8     Valerijs Sabala (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

7      Krzysztof Drzazga (Puszcza Niepołomice), Juliusz Letniowski (Bytovia Bytów), Łukasz Sierpina (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

6      Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Rafał Kujawa (ŁKS Łódź), Maciej Małkowski (Sandecja Nowy Sącz), Kamil Szymura (GKS 1962 Jastrzębie)

MENU