Sobczak: Będzie coraz lepiej

Szymon Sobczak w Radomiu zadebiutował w Podbeskidziu i w pełni skoncentrowany jest już na ligowej inauguracji w Głogowie.

Za wami takie pierwsze poważne przetarcie, 120 minut meczu w Radomiu, czyli po intensywnym okresie przygotowawczym spotkał was na początku równie ciężkie spotkanie. Czy ten mecz został wam na dłużej „w nogach”, czy już dawno o nim zapomnieliście?

Mecze pucharowe zawsze są specyficzne i słusznie mówi się, że puchar rządzi się swoimi prawami, ale dziś już o tym meczu nie myślimy. Jesteśmy skupieni na meczu ligowym, pierwszym w sezonie a więc bardzo ważnym. Robimy wszystko żeby jak najlepiej się do niego przygotować i mam nadzieję, że pokażemy w nim w pełni na co nas stać. 


Jesteś zawodnikiem ofensywnym i w meczu pucharowym, ale też w sparingach, widać było, że grając na boku pomocy bardzo dobrze rozumiesz potrzeby napastnika – kilka ciekawych, dwójkowych akcji udało się wam przeprowadzić.

Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie wyglądać coraz lepiej. Wiadomo, że zespół jest w dużej części nowy, ale wierzę, że z każdym dniem i z każdym meczem będziemy się jeszcze lepiej rozumieć na boisku. Jeśli chodzi o grę ofensywną to ważne żeby stwarzać tych sytuacji podbramkowych jak najwięcej, bo jeśli stwarzamy okazje do zdobycia bramki, to znaczy, że cała gra jest dobrze zorganizowana. Wierzę, że stać nas na to żeby grać ładną i skuteczną piłkę. W Radomiu trochę tej skuteczności zabrakło, ale jestem przekonany, że z każdym kolejnym meczem będzie coraz lepiej.

Czeka nas mecz w Głogowie – te pierwsze mecze ligowe zawsze są w pewnym stopniu niewiadomą.

Myślę, że sztab trenerski bardzo dokładnie przeanalizował rywala i odpowiednio przygotował nas do tego spotkania. Każdy z nas wie, co ma wykonywać na boisku i jakie są względem niego oczekiwania. Bardziej niż na rywalu powinniśmy skupić się na sobie, bo jeżeli my zagramy dobrze, to wynik też powinien być dla nas korzystny.

MENU