Sukcesy młodzieży

Ostatnie dni przyniosły dwa spore sukcesy młodzieży Podbeskidzia. Swoje rozgrywki wygrali trampkarze oraz młodzicy.

Pierwszy zespół rocznika 2006 w ostatnim meczu rundy jesiennej przypieczętował awans do I ligi wojewódzkiej młodzików D2.

Podopieczni trenera Wojciecha Fludra pełniąc przed ostatnią kolejką rozgrywek rolę lidera nie oglądając się za plecy przypieczętowali awans do I ligi wojewódzkiej pokonując 6:0 Iskrę Pszczyna. W 10 rozegranych spotkaniach bielszczanie zdobyli 27 punktów, a także mogą się pochwalić bilansem bramkowym 42-5.

Wiosną w rozgrywkach powstającej I ligi oprócz Podbeskidzia wystąpią mistrzowie pozostałych pięciu grup III ligi młodzików D2, jednak trzeba zaczekać na ostateczne rozstrzygnięcia w pozostałych ligach.


Rocznik 2003 w niedzielę świętował mistrzostwo woj. śląskiego, teraz przed graczami Podbeskidzia kolejne wyzwanie – baraże o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Wyjazdowy remis 2:2 z Zagłębiem Sosnowiec zapewnił drużynie trampkarzy Podbeskidzia tytuł Mistrzów Śląska. Jak zauważa trener Łukasz Rozmus, ten wynik to ogromny sukces całej drużyny – Chłopcy ciężko pracowali na zwycięstwo w rozgrywkach Śląskiej Ligi Trampkarza Starszego. Najważniejsze jest jednak to, że większość z nich podniosła swoje indywidualne umiejętności co miejmy nadzieję zaowocuje w kolejnych latach – ocenia szkoleniowiec.

Triumf we własnej kategorii na Śląsku to jedynie początek drogi w kierunku Centralnej Ligi Juniorów U-15, w której rywalizują najlepsze zespoły z czterech województw – Śląskiego, Opolskiego, Dolnośląskiego i Lubuskiego. - Zachodząc tak daleko na pewno chcielibyśmy powalczyć w barażach i postaramy się awansować do tych rozgrywek. Stanowiłoby to dużą nagrodę dla chłopaków za trud, który wkładają w pracę każdego dnia.

W barażach o awans do CLJ U-15 Górale zmierzą się z zespołem z województwa opolskiego – Pomologią Prószków.

MENU