Tomczyk oficjalnie w Podbeskidziu!

Poznaliście go już na prezentacji. Młodzieżowy napastnik Lecha Poznań Paweł Tomczyk, w zbliżającym się sezonie będzie występował w czerwono-biało-niebieskich barwach!

Paweł to 19-letni snajper, który w minionym sezonie zaliczył debiut w Ekstraklasie. Cztery mecze w jakich wystąpił były nagrodą za ciężką pracę i świetną postawę na zapleczu pierwszego zespołu Kolejorza. W 29 meczach w III Lidze Tomczyk aż 20 razy trafiał do siatki rywali i to nie mogło przejść bez echa. Dziś witamy tego uzdolnionego gracza w TSP i liczymy na to, że jego wyśmienita forma strzelecka z ubiegłego sezonu przełoży się również na najbliższe rozgrywki Nice 1 Ligi. 

Cieszę się, że tu jestem i mam nadzieję, że ani drużyny, ani trenera, ani kibiców po prostu nie zawiodę. Dam z siebie wszystko - to pewne. Co roku stawiam sobie indywidualne cele i większość udaje mi się raczej spełniać. W tym roku też je mam, ale nie chcę o nich mówić głośno. Jeśli chodzi o drużynę, to na pewno chcemy wygrywać w każdym meczu i chcemy, żeby ta nasza gra cieszyła kibiców. - po podpisaniu kontraktu powiedział Tomczyk. 

Kibice TSP Pawła mieli już okazję poznać, bo zdążył zagrać już w dwóch sparingach Górali podczas letniego obozu w Zlatych Moravcach. 19-latek przedstawił się wyśmienicie, bo trzykrotnie trafiał do siatki rywali. Jego aklimatyzacja w zespole przebiega więc bardzo dobrze. 

Mówiąc o mojej aklimatyzacji w zespole, myślę że z dnia na dzień będzie to jeszcze lepiej wyglądać. Po tych dwóch sparingach widać, że mamy dobrą drużynę i już na najbliższym meczu z Radomiakiem pokażemy, że potrafimy grać i że robimy to dobrze. 

Tomczyk przez wypożyczenie do Podbeskidzia idzie śladami Roberta Gumnego. Prawy obrońca Lecha w minionym sezonie wypożyczony był do TSP i sprawił się świetnie. Teraz jest jednym z podstawowych graczy siedmiokrotnego Mistrza Polski. 

Podpytywałem Roberta o Podbeskidzie i sporo na ten temat rozmawialiśmy. To będzie dobre miejsce dla mojego rozwoju, tym bardziej że założeniem klubu jest walka o wysokie cele. Mam taki sam cel jak Robert, i mam nadzieję, że też uda się go zrealizować. 

Paweł został wypożyczony na sezon 2017/18. 

MENU