18.11.2023

[TSP U15] Wygrana z Rakowem i utrzymanie w CLJ!

Nasi młodzi zawodnicy pokonali Raków 3:2 i rzutem na taśmę utrzymali się w Centralnej Lidze Juniorów U15!

Sytuacja przed startem ostatniej ligowej kolejki nie była dla naszych juniorów prosta. Na kolejkę przed końcem sezonu młodzi Górale znajdowali się w strefie spadkowej, z punktową stratą do Lechii Zielona Góra. Realna strata wynosiła jednak dwa punkty, bowiem w przypadku równej liczby "oczek", brany jest pod uwagę bilans bezpośrednich spotkań, a w nim zdecydowanie lepsza była Lechia, która dwukrotnie pokonywała nasz zespół.

Plan na mecz był jasny - żeby marzyć o pozostaniu w CLJ trzeba było pokonać Raków i liczyć na to, że Lechia nie wygra u siebie z Zagłębiem Lubin.

Mecz rozpoczął się bardzo źle, już w 4. minucie straciliśmy bramkę i musieliśmy gonić wynik. Stan rywalizacji udało się wyrównać pięć minut przed końcem pierwszej połowy, a piłkę do siatki skierował Ogordzki.

Prawdziwy przełom w spotkaniu nastąpił po godzinie gry, wtedy, w odstępie trzech minut, nadeszły dwa ciosy od Leona Pasternego i wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie. Zespół z Częstochowy próbował jeszcze odwrócić losy spotkania, w 70. minucie strzelił bramkę kontaktową, ale przez ostatnie 10 minut nie mógł już nic zdziałać i Górale dowieźli zwycięstwo do końca meczu.

W równolegle rozgrywanym meczu w Zielonej Górze, Lechia przegrała 0:2 z Zagłębiem Lubin i ostatecznie to zespół z Dolnego Śląska pożegnał się z Centralną Ligą Juniorów.

TS Podbeskidzie U15 - Raków Częstochowa U15 3:2 (1:1)

Bramki: 35' Ogrodzki, 60', 63' L. Pasterny - 4' Czyż (gol samobójczy), 70' Skręt

Skład: Wycisk - D. Pasterny, Kubarek, Leszczyński, Bryła - Czyż, Wiesner, L. Pasterny, Brańczyk (76' Zając), Ogrodzki, Łoziński