16.11.2017

U-15: CLJ coraz bliżej

Cztery bramki zaliczki w meczu u siebie wypracowali zawodnicy U-15 i są bardzo bliscy awansu do Centralnej Ligi Juniorów.Podopieczni Łukasza Rozmusa zwyciężyli w I lidze wojewódzkiej trampkarzy C1 i stanęli przed szansą walki o Centralną Ligę Juniorów. Rywalem młodych bielszczan był zespół z województwa opolskiego Pomologia Prószków. Już od początku meczu gospodarze śmiało zaatakowali rywali i już w pierwszej minucie "ostemplowali" poprzeczkę bramki Pomologii. Na pierwsze trafienie nie trzeba było długo czekać - w drugiej minucie Kacper Łukaszek wyszedł sam na sam z bramkarzem przeciwników i posłał piłkę do siatki po raz pierwszy. Jednobramkowe prowadzenie nie zadowalało jednak, bardzo dobrze dysponowanych zawodników trenera Rozmusa. Aktywny Łukaszek sam mógł zdobyć drugą bramkę wykorzystując błąd obrony gości, ale trafił w słupek. Druga bramka padła po stałym fragmencie gdy, doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Błażej Chwaja, który pewnym strzałem głową pokonał bramkarza Pomologii po raz drugi.Druga połowa to już gra zdecydowanie pod dyktando bielszczan, którzy zdobyli jeszcze dwie bramki, ale mogli zaliczkę bramkową przed meczem rewanżowym mieć dużo większą. Wyróżniającymi się zawodnikami po przerwie byli Natan Wysiński i Jakub Bieroński i obaj zdobyli po jednej bramce po indywidualnych akcjach. Sam Bieroński miał jeszcze co najmniej dwie bardzo dobre okazje - po strzale głową bramkarz Pomologii z trudem wybił piłkę nad poprzeczkę, nie mniej trudności sprawił mu mocny strzał z dystansu.Gdyby młodzi zawodnicy Podbeskidzia wykazali się większa determinacją i pazernością na bramki to do Prószkowa na mecz rewanżowy jechaliby ze znacznie większa przewagą, ale mimo to czterobramkowa zaliczka stawia Górali w bardzo komfortowej sytuacji przed rewanżem.I mecz barażowy o Centralną Ligę Juniorów U-15Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pomologia Prószków 4:0 (2:0)Bramki: Łukaszek 2', Chwaja 22', Wysiński 45', Bieroński 49'Podbeskidzie: Wasztyl - Budkiewicz, Chwaja, Bieroński, Harężlak, Kralczyński, Łukaszek, Bernard, Pasterny, Wysiński, ZońPonadto zagrali: Mazur, Loranc, SobaśTrener: Łukasz Rozmus