Wiktorski do obrony

24-letni stoper Kamil Wiktorski kolejnym, letnim wzmocnieniem Podbeskidzia! 

Wiktorski w minionym sezonie zaliczył 25 występów (liga i krajowy puchar) dla Zagłębia Sosnowiec, gdzie był podstawowym graczem. Zagrał m.in. w obydwu potyczkach sosnowiczan z Podbeskidziem, choć w pierwszym starciu w Bielsku-Białej na boisku pojawił się dopiero w 90 minucie. Teraz okazji do rozegrania większej ilości minut przy Rychlińskiego będzie mieć zapewne zdecydowanie więcej. 
Kamil pierwsze kroki w piłce stawiał w Zawiszy Bydgoszcz skąd jako junior przeniósł się w sezonie 2009/10 do 54-krotnego Mistrza Szkocji Glasgow Rangers. Tam występował w zespołach młodzieżowych przez 3 i pół roku po czym wrócił do Polski. Zanim trafił do Zagłębia występował jeszcze w Dolcanie Ząbki i Legionovii Legionowo. Nominalną pozycją Wiktorskiego jest środek defensywy. 

Dlaczego Podbeskidzie? To klub świetnie zorganizowany, w którym grają ciekawi, bardzo dobrzy zawodnicy. Chcę podnosić swój poziom i trafiając do takiego klubu jestem w stanie wciąż się rozwijać i walczyć o wysokie cele. Znam tutaj kilku zawodników - m.in. Rafała Leszczyńskiego i Wojtka Fabisiaka. Z Wojtkiem z którym grałem ostatnio w Zagłębiu rozmawiałem na temat przenosin i dopytywałem się o wiele kwestii. Wypowiadał się tylko pozytywnie i to też pomogło mi w wyborze Podbeskidzia. Moim celem na najbliższy sezon jest awans do Ekstraklasy, a pomoże w tym oczywiście jak najmniejsza liczba straconych goli. - po podpisaniu umowy powiedział nowy nabytek TSP.

Długość umowy: Rok z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 

 

MENU