Wszystkiego najlepszego Valerijs!

Najlepsze urodzinowe życzenia przesyłamy dziś do Valerijsa Sabali, łotewskiego napastnika TSP!

Valerijs urodził się równo 23 lata temu w Rydze i tam też stawiał pierwsze kroki w piłce nożnej. Zaczynał w Daugavie, gdzie już jako 15 letni zawodnik zadebiutował w lidze. Rok później przeniósł się do Olimps/RFS Ryga i tam zaliczył też swoje pierwsze ligowe trafienie. Łącznie w tamtym sezonie trafił 6 razy, co jak na tak młodego zawodnika było sporym osiągnięciem. Później trafił do Skonto skąd wyfrunął na zagraniczne wojaże. 23-latek występował później w cypryjskim AS Anórthossis Ammochóstou, czeskim FK Jablonec, Miedzi Legnica oraz FC DAC Dunajska Streda. Przed związaniem się z Podbeskidziem na spędził jeszcze rok w Rydze w tamtejszym Riga FC. 

Sabala jest również etatowym reprezentantem swojego kraju - na swoim koncie ma już niemal 40 występów, a w ostatnim meczu z Andorą trafił do siatki w narodowych barwach po raz 11 i 12. 

W tym wyjątkowym dniu życzymy Valerijsowi wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia, szczęścia i samych sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i tym sportowym w barwach Podbeskidzia oraz reprezentacji swojego kraju. Wszystkiego najlepszego! 

MENU