Kolejny rywal - Zagłębie Sosnowiec

Przed nami trzy ostatnie spotkania w sezonie 2017/18. Górale zmierzą się w nich z zespołami, które wciąż – w mniejszym, bądź większym stopniu- zamieszane są w walkę o awans.

 

Na pierwszy ogień Zagłębie Sosnowiec, zespół który obok Miedzi Legnica z racji zajmowanego miejsca jest na ten moment najpoważniejszym kandydatem do awansu. Jutrzejszy rywal Górali do rundy wiosennej podchodził z pozycji siódmej, ze stratą siedmiu punktów do miejsca premiowanego. To świetnie obrazuje wysoką formę sosnowiczan w tym roku – siedem punktów straty zamienionych zostało na dwa przewagi i na trzy mecze przed końcem powrót do Ekstraklasy jest na wyciągnięcie ręki. Wiosną piłkarze z Sosnowca przegrali tylko jedno spotkanie – z Miedzią 0:2. Wynik ten zadziałał na nich jednak mobilizująco -  po tej porażce szybko się otrząsnęli i w czterech kolejnych starciach nie dali wydrzeć sobie żadnych punktów.

Na własnym terenie Zagłębie jest zespołem trudnym do zatrzymania. W 15 meczach na Stadionie Ludowym ekipa Dariusza Dudka wygrała dziesięć razy, jeden raz zremisowała, cztery razy przegrała. Spośród wszystkich pierwszoligowych ekip jest w meczach u siebie najlepsza. Własny teren to na pewno duży atut sosnowiczan, jednak punkty u siebie już gubili i z taką myślą na wyjazd jadą Górale – aby wrócić do Bielska-Białej z trzema „oczkami” więcej.


Zagłębie Sosnowiec, 2017/18

Miejsce: 2

Punkty: 52

Bramki: 43-30

Bilans gier: 15 zwycięstw, 7 remisów, 9 porażek

Strzelcy ligowi: 13 - Szymon Lewicki, 6 - Tomasz Nowak, 5 - Vamara Sanogo, 2 - Adam Banasiak, Patryk Mularczyk, Žarko Udovičić, 1 - Alexandre Cristóvão, Mateusz Cichocki, Arkadiusz Jędrych, Wojciech Łuczak, Rafał Makowski, Sebastian Milewski, Tomasz Nawotka, Martin Pribula, Callum Rzonca

Skład z ostatniego meczu: Perdijić - Jędrych, Nowak, Nawotka, Rzonca, Cichocki, Lewicki (86. Makowski), Udovicić (46. M'Futila), Babiarz, Wrzesiński (90. Malheiro), Puchacz.

Ostatnie spotkanie z TSP: 0:0

 

MENU