Zakończenie sezonu w CLJ

W miniony weekend juniorzy Podbeskidzia zakończyli rozgrywki w Centralnej Lidze Juniorów – pora na podsumowanie ich występów.

Najpierw Górale wygrali zmagania w lidze wojewódzkiej, a następnie dwa baraże z rówieśnikami z Bydgoszczy – zwieńczeniem tej długiej drogi był debiut Podbeskidzia w Centralnej Lidze Juniorów. Debiut bardzo udany, bo w pierwszym meczu młodzi Górale pokonali Miedź Legnica 1:0.

W kolejnych meczach podopieczni trenera Pawła Łosia poszli za ciosem i pogromcę znaleźli dopiero w szóstej kolejce - była nim Pogoń Szczecin. Po dobrej rundzie jesiennej zimę Podbeskidzie spędziło w czołowej piątce ligowej tabeli z trzydziestoma punktami i bilansem: 9 zwycięstw, 3 remisów i 5 przegranych.

Tak wysoka pozycja absolutnego beniaminka juniorskich rozgrywek na najwyższym szczeblu została pod Klimczokiem przyjęta z dużym zadowoleniem a celem na rozgrywki wiosenne było utrzymanie się w pierwszej szóstce – tyle zespołów miało zapewnione utrzymanie w CLJ na kolejny sezon. Falstart w rundzie wiosennej szybko tę kwestię rozstrzygnął – seria sześciu kolejnych przegranych spotkań sprawiła, że pierwsza szóstka i utrzymanie stało się nieosiągalne. Nie pomogły w tym zwycięstwa w trzech ostatnich meczach sezonu, którymi młodzi zawodnicy udowodnili swoją wartość i pokazali charakter, ale wystarczyło to do zajęcia ósmego miejsca w tabeli. Pozycja ta, jak na beniaminka, nie jest złym wynikiem, ale w związku z reorganizacją rozgrywek i połączeniem dwóch grup: wschodniej i zachodniej degradacja dotknęła drużyny od siódmego miejsca w dół.

MENU