Zapis z konferencji prasowej przed startem rundy

Trener Górali Adam Nocoń oraz kapitan Łukasz Hanzel odpowiedzieli na pytania dziennikarzy przed pierwszym meczem rundy ze Stomilem Olsztyn.


Adam Nocoń:


Naszym celem nadrzędnym jest zagranie dobrej rundy. Chcemy pokazać charakter i walkę. W poprzedniej rundzie w końcówkach spotkań ligowych pewnych kwestii zabrakło. Chcąc pokazać dobrą grę, musimy stanowić kolektyw, to niezbędny czynnik. Jeżeli chodzi o przygotowanie do sezonu to wydaje mi się, że okres został przepracowany bardzo intensywnie. Przeszliśmy przez dwa obozy: pierwszy bardziej fizyczny w Polsce, natomiast drugi już na zielonych murawach w Turcji. Czas zagranicą poświęcony był już głównie taktyce i motoryce, a dodatkowo rozegraliśmy kilka wartościowych sparingów.  Jeżeli chodzi o wzmocnienia to myślę, że są to bardzo dobre ruchy. Wracają do nas Chmiel i Kolar, którzy podczas test-meczów spisywali się dobrze. Wiadomo jednak jak długi był ich rozbrat z piłką, dlatego potrzebują oni jeszcze trochę czasu aby wrócić na stabilny i dobry poziom piłkarski. Jeśli chodzi o całkiem nowe twarze to fajnie się wkomponowali w zespół i fajnie wyglądali w sparingach. Na pewno rywalizacja zwiększy się w zespole, a czy ostatecznie będą wzmocnieniami czy uzupełnieniami to się okaże. Dla nich wyznacznikiem będą mecze ligowe.
W kadrze mamy kilku młodych, perspektywicznych zawodników. Każdy z nich dzięki swojej ciężkiej pracy będzie miał okazję do walki o meczową osiemnastkę. Jeżeli miałbym jednak wyróżnić jednego z nich, który jest najbliżej gry to byłby to Kacper Kostorz. Zmienił się pod względem motorycznym i piłkarskim od czasu kiedy przyszedłem do Podbeskidzia. W sparingach pokazywał, że dobrze potrafi grać w piłkę. Jest on naszym wychowankiem i to jest również dla nas bardzo ważne. Myślę, że czas zaprocentował i dalej będzie działał na jego korzyść.

Łukasz Hanzel:

Pamiętam moment w którym spotykaliśmy się tutaj w sali konferencyjnej przed ostatnią rundą wiosenną. Wtedy nasza gra była dobra, ale do końcowego sukcesu nieco nam zabrakło. Teraz zostałem wybrany kapitanem Podbeskidzia za co bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom drużyny. Wiem, że jest to bardzo odpowiedzialna funkcja, ale nie jest najważniejsze kto jest kapitanem, ale jakie wyniki będziemy zdobywać jako zespół. Tak jak powiedział trener najważniejszy jest charakter i wola walki. Od pierwszego meczu musimy punktować i poprawić naszą dotychczasową pozycję w tabeli.

MENU