Zmiany w kadrze Podbeskidzia

Zapadły pierwsze decyzje personalne dotyczące kadry Podbeskidzia na sezon 2017/18.


Zakończyło się półroczne wypożyczenie Roberta Gumnego, który wraca do macierzystego Lecha Poznań, jednak nadal prowadzone są rozmowy w sprawie jego dalszej gry dla TSP. Wiosną Gumny był podstawowym zawodnikiem zespołu Jana Kociana, rozegrał 14 spotkań od pierwszej do ostatniej minuty, w których zdobył dwie bramki. Jedyna absencja „Gumy” w 23 kolejce Nice 1 Ligi spowodowana była powołaniem do młodzieżowej reprezentacji kraju.

Na wypożyczeniu w Bielsku-Białej przebywał też Szymon Lewicki, zawodnik Arki Gdynia. Podbeskidzie nie zdecydowało się skorzystać z prawa pierwokupu, zatem „Lewy” wraca do swojego klubu. Król strzelców zaplecza ekstraklasy w sezonie 2015/16 potwierdził skuteczność także w zakończonych rozgrywkach, w których był najlepszym snajperem Górali z dziewięcioma bramkami w 24 meczach. 

Najlepszym strzelcem, ale w drużynie rezerw, był za to Jozef Dolny, któremu wraz z końcem czerwca wygaśnie kontrakt z Podbeskidziem, klub zadecydował, że umowa ta nie będzie kontynuowana. Dolny wystąpił w 11 meczach Podbeskidzia, w tym w czterech jako zawodnik pierwszego składu, był natomiast czołową postacią drużyny rezerw, w której zdobył dziesięć bramek.

Z końcem miesiąca kończy się także kontrakt pomiędzy klubem a Martinem Baranem. Były stoper m. in. Polonii Bytom i Jagiellonii Białystok zakończonego sezonu nie może uznać za udany ze względu na prześladujące go kontuzje. 29-latek zaledwie pięć razy wystąpił w barwach Podbeskidzia, ostatni raz jeszcze we wrześniu ubiegłego roku w meczu przeciwko Wiśle Puławy.

W grupie zawodników udostępnionych na wypożyczenie znaleźli się głównie gracze drugiego zespołu: Maciej Felsch, Arkadiusz Jaworski, Krzysztof Walkiewicz oraz Aleksander Chmielewski, który już ostatnio przebywał na wypożyczeniu w drużynie BKS Stal Bielsko-Biała.

Dziękujemy wszystkim z wymienionych zawodników za reprezentowanie klubu i każdemu z nich życzymy powodzenia w dalszej karierze i spełnienia piłkarskich marzeń!

MENU