18.04.2019

[Fortuna 1 Liga]: Podbeskidzie - Wigry 3:3

Taki mecz to fantastyczna reklama piłki nożnej! W niezwykle emocjonującym starciu Górale, grając większość spotkania w dziesiątkę, prowadzili już z Wigrami Suwałki 3:2, by ostatecznie zremisować 3:3.Piłkarze Podbeskidzia w ostatnich meczach rundy wiosennej kontynuują passę meczów bez przegranej na własnym stadionie. Dziś wydłużyła się ona do czterech.
Górale podejmowali ekipę z polskiego bieguna zimna – Wigry Suwałki. Dla drużyny trenera Brede to spotkanie z pewnością nie zapowiadało się na łatwy mecz – ekipa Mirosława Smyły walczy o utrzymanie. W ostatnim spotkaniu suwalczanie poczuli lekki oddech ulgi, gdyż pokonali u siebie Bytovię, 4:2.
W wyjściowej jedenastce Podbeskidzia znalazło się, aż 3 młodzieżowców – Mystkowski, Kostorz i Gach.
Mecz nie mógł lepiej rozpocząć się dla gospodarzy. Akcję lewą stroną boiska przeprowadził Gach, minął zwodem dwóch  zawodników z Suwałk i dograł do Rzuchowskiego. Środkowy pomocnik Górali, przyjął piłkę i huknął z całej siły pod poprzeczkę otwierając tym samym wynik spotkania. Nasi zawodnicy po objęciu prowadzenia przejęli inicjatywą. Starali się konstruować akcje środkiem boiska a aktywni byli m.in. Rakowski czy Rzuchowski. Po 30 minutach mogliśmy prowadzić już 2:0. Z rzutu wolnego dośrodkowywał nasz kapitan wprost na główkę Jończego, który zdobył bramkę, ale był na pozycji spalonej.Chwilę później Górale przeprowadzili kolejną bardzo dobrą akcję. Piętką do Rzuchowskiego zagrał Sabala, ten z kolei odegrał bardzo ładnie do Mystkowskiego a nasz młody skrzydłowy oddał strzał, który nie zaskoczył jednak Węglarza. Niewykorzystane sytuacje z naszej strony niestety się zemściły… Z boku pola karnego faulował Jaroch a do rzutu wolnego podszedł Karbowy. Napastnik z Suwałk uderzył na tyle mocno, że piłka pofrunęła ponad murem i zaskoczyła Fabisiaka, który był bez szans na udaną interwencję. W ciągu kilku minut Górale spadli z nieba do piekła…Chwilę po wyrównującej bramce w zamieszaniu w polu karnym wywrócił się zawodnik Wigier, a sędzia za winnego tej sytuacji wskazał Rzuchowskiego, któremu pokazał czerwoną kartkę. Od tego momentu Górale grali w ,,10” a na dodatek rzut karny pewnie wykorzystał Huertes. Zaraz po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania Podbeskidzie doprowadziło do remisu. Sam na sam z Węglarzem wyszedł Sabala i został powalony na ziemię. Sędzia bez chwili zastanowienia wskazał na ,,wapno”. Do rzutu karnego podszedł Rakowski i pewnym strzałem przywrócił nadzieje na dobry wynik w tym spotkaniu…a to był dopiero początek! Tego dnia w Bielsku kibice zgromadzeni na Stadionie przeżywali prawdziwy rollercoaster. Od prowadzenia 1:0, przez wynik 1:2, aż do 3:2 dla naszej drużyny. W 59 minucie faulowany na 25 metrze był Rakowski a do rzutu wolnego podszedł Bartosz Jaroch. Gdy wydawało się, że boczny obrońca zdecyduje się na dośrodkowanie posłał atomowy strzał, który zerwał pajęczynę w bramce Węglarza. Po tej bramce tempo gry nieco opadło. Podbeskidzie bardzo dobrze się broniło, ale przy tym wyprowadzało bardzo dobre akcje ofensywne. Sytuacja w ogóle nie wskazywała na to, że Podbeskidzie gra o jednego zawodnika mniej. Niestety w końcówce meczu Górale nie zapobiegli utracie bramki. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę na wślizgu do bramki Fabisiaka wpakował Piekarski. Jako, że była to już 90 minuta meczu to na tablicy wyników ostatecznie pozostał wynik 3:3.Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki 3:3 (1:2)Bramki: 6' Rzuchowski, 47' (karny) Rakowski, 59' Jaroch - 36' Karbowy, 39' (karny) Huertes, 90' Najemskiczerwone kartki: 38' Rzuchowski, 90' (po końcowym gwizdku za dwie żółte) Guga żółte kartki: Jończy, GugaBiedrzycki, Węglarz, Kwaśniewski, Karankiewicz, AduPodbeskidzie: Fabisiak - Jaroch, Wiktorski, Jończy, Gach, Kostorz (90' Modelski), Guga, Rakowski, Rzuchowski, Mystkowski (75' Roginić) - Sabala (84' Oleksy)Wigry: Węglarz - Chrzanowski, Karbowy, Biedrzycki (46' Pawłowski), Adu Kwame, Cornudella, Najemski, Bartczak, Polkowski (17' Sabiłło), Karankiewicz, Kwaśniewski (72' Piekarski)